bilgiz.org

Wl-2203v kablosuz usb adaptör

 • Paket İçeriği
 • Arayüz
 • WN-R300U Adaptör Kurulumu
 • Temel Bir Kablosuz Ağ Bağlantısının Gerçekleştirilmesi • Tarih01.10.2017
  Büyüklüğü42.35 Kb.

  Indir 42.35 Kb.

  WN-R300U Kablosuz USB Adaptör

  Hoşgeldiniz,


  Netmaster WN-R300U 802.11n USB Adaptörü tercih ettiğiniz için teşekkürler.

  WN-R300U, daha iyi sinyal alınabilmesi için tasarlanmış yeni bir özelliğe sahiptir ve kolayca taşınabilir. Ayrıca 802.11b/11g ile geriye dönük uyumludur. WN-R300U Adaptör, standart 802.11b or 802.11g or 802.11n erişim noktalarına (AP) veya yönelticilere (router) bağlandığında diğer standart istasyonlardan çok daha iyi performans gösterir.

  Kablosuz USB Adaptörü IEEE802.11n standartlarından çok daha yüksek veri akışını destekler (300Mbps’ye kadar).

  WN-R300U, kablosuz ağınızın güvenliği için 64/128-bit WEP veri şifrelemesini destekleyerek kablosuz ağınızı izinsiz veri görüntülenmesine karşı korur.

  Ayrıca, IEEE802.1x and TKIP teknolojilerini birleştiren WPA/WPA2’yi de destekler. Kullanıcıların erişim noktalarına veya yönelticilere bağlanmadan önce onay almaları gerekmektedir. Ağ üzerindeki veriler, sıkça değişen gizli bir anahtar ile şifrelenir ve daha sonra bu şifreler çözümlenerek iletilir. Bunun yanında, IEEE802.11i için en ileri WLAN çözümü olan WPA2’ye daha güçlü şifreleme ve daha kolay kurulum sağlayan WPS fonksiyonunu destekler.

  Paket İçeriği:


  Kablosuz USB Adaptör paketi aşağıdakileri kapsamaktadır.

  1. Kablosuz USB Adaptörü

  2. Hızlı Kurulum Kılavuzu

  3. Kurulum CDsi
  WN-R300U Kablosuz USB Adaptöre Genel Bakış


  Cihazınız aşağıdaki gibi bir USB arayüzüne ve göstergeye (LED) sahiptir.  Arayüz:


  USB Arayüzü: WN-R300U’yu bilgisayarınızın USB girişlerinden birine bağlayınız.

  LED (Gösterge) Açıklamasıı:


  LED, kablosuz ağın kurulu ve aktif olduğunu göstermek için yanıp söner.
  WPS Düğmesi
  WN-R300U Adaptör Kurulumu


  Aşağıda yer alan talimatlar, kurulum sürecinde size yol gösterecektir.

  Windows 7/Vista/XP/2000


  1. Adım:

  Kurulum prosedürlerine ilişkin verilen resimler Windows 7 / Vista’ya aittir.

  Bu prosedürlerin tamamı Windows 2000 ve XP çalışma prosedürlerine benzerdir.

  Windows başlatıldığında, yeni donanımın eklendiğini saptayacak ve ‘’Yeni Donanım Bulundu” sihirbazını’ başlatacaktır. "Cancel" (İptal)seçeneğini tıklayınız.

  2. Adım:

  Lütfen paketinizde yer alan ‘Kurulum CD’ sini CD-ROM sürücünüze yerleştiriniz.

  CD, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi otomatik çalıştırılacaktır. Otomatik çalıştırma gerçekleşmezse, bilgisayarınızın ‘’Başlat’’ menüsünden ‘’Çalıştır’’ seçeneğine tıklayınız ve boş alana ‘CD: \autorun.exe’ yazınız. (Yönlendirmede verilen ‘’CD’’ yerine CD sürücünüz için kullanılan harfi yazınız. Daha sonra "Driver Installation" seçeneğine tıklayınız.


  3. Adım (Yalnız Windows 7 / Vista Kullanıcıları İçindir):

  Windows 7 / Vista işletim sistemi, güvenlik nedeniyle kurulum programlarının işletim sertifikasının olmasını istemektedir. Bu nedenle ‘’User Account Control’’ (UAC) adı verilen yeni bir önlem Windows 7 / Vista’ya tanıtılmıştır. UAC etkin ise Windows, açılır pencere ile sizden devam etmek için onay isteyecektir. Kullanıcıların kuruluma devam etmek için "Continue" (Devam) seçeneğine tıklamaları gerekmektedir.


  4. Adım:

  "İleri" seçeneğini tıklayarak ilerleyiniz.


  5. Adım:

  "İleri" seçeneğini tıklayarak ilerleyiniz.
  6. Adım:

  "Yükle" seçeneğine tıklayınız.

  WN-R300U Ağ (Network) Adaptörü

  GARANTİ BELGESİ

  Belge Numarası : 47555

  Belgenin İzin Tarihi : 10.01.2008

  Vize Tarih No :

  Bu belgenin kullanılmasına, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve bu kanuna dayanılarak yürürlüğe konulan Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik uyarınca T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetinin Korunması Genel Müdürlüğü tarafından izin verilmiştir.

  YETKİLİ SERVİS BİLGİLERİ

  TEKNOTEL BİLİŞİM ÜRÜNLERİ TİCARET LTD.ŞTİ.

  İnönü Cad. K.Evren Kışlası Girişi 34841 Küçükyalı - İstanbul

  Telefon : (216) 444 02 70 Faks : (216) 489 67 89  İTHALATÇI FİRMA BİLGİLERİ

  TEKNOTEL BİLİŞİM ÜRÜNLERİ TİCARET LTD.ŞTİ.

  İnönü Cad. K.Evren Kışlası Girişi 34841 Küçükyalı - İstanbul

  Telefon : (216) 444 02 70 Faks : (216) 489 67 89

  Firma Yetkilisinin İmzası ve Kaşesi

  MALIN


  Cinsi : Ağ (Network) Adaptörü

  Markası : NETMASTER

  Modeli : WN-R300U

  Seri No. :

  Teslim Tarihi ve Yeri :

  Azami Tamir Süresi : 30 iş günü

  Garanti Süresi : 2 yıl

  SATICI FİRMA BİLGİLERİ

  Ünvanı :

  Adresi : NETMASTER

  Telefon – Faks : WN-R300U

  Fatura Tarih ve No :  GARANTİ ŞARTLARI

  1. Garanti süresi malın teslim tarihinden itibaren başlar ve iki yıldır.

  2. Malın bütün parçaları dâhil olmak üzere tamamı firmanın garantisi kapsamındadır.

  3. Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre, mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcı bayii, acentesi, ithalatçısı veya imalatçılarından birisine bildirim tarihinden itibaren başlar. Sanayi malının arızasının 5 iş günü içersinde giderilmemesi halinde, imalatçı veya ithalatçı malın tamiri tamamlanıncaya kadar benzer özelliklere sahip başka bir sanayi malını tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.

  4. Malın garanti süresi içersinde, gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır.

  5. Malın, teslim tarihinden itibaren garanti süresi içinde kalmak kaydıyla bir yıl içerisinde, aynı arızayı ikiden fazla tekrarlaması veya farklı arızaların dörtten fazla ortaya çıkması sonucu, maldan yararlanamamanın süreklilik kazanması; tamir için gereken azami sürenin aşılması; servis istasyonunun mevcut olmaması halinde, sırayla satıcı bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi durumlarında, ücretsiz olarak değiştirme işlemi yapılacaktır.

  6. Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar, garanti kapması dışındadır.

  7. Garanti süresi içersinde, servis istasyonları tarafından yapılmasının zorunlu olduğu, imalatçı veya ithalatçı tarafından şart koşulan periyodik bakımlarda; verilen hizmet karşılığında tüketiciden işçilik ücreti veya benzeri bir ücret talep edilemez.

  8. Garanti Belgesi’yle ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’ne başvurulabilir.

  ____ Yılı Vizesi VİZE ____Yılı Vizesi

  Garanti Belgesi’nin geçerlilik süresi 1 yıldır ve onay tarihi esas alınarak her yıl vize edilir. Geçerlilik süresinin dolmasına müteakip 3 ay içersinde vizesi yaptırılmayan belgeler geçersiz sayılır. Bölgesi iptal edilen veya geçersiz sayılan imalatçı ve/veya ithalatçılara aynı ürün için 6 ay süre ile yeni belge verilmez.

  7. Adım:

  Windows 2000/XP and 7/Vista kullanıcıları, "Son" seçeneğine tıklayınız.  Temel Bir Kablosuz Ağ Bağlantısının Gerçekleştirilmesi


  Windows XP/Vista/7 kullanıcılarının doğal Windows XP/Vista/7 kablosuz desteği (Wireless Zero Configuration Service/Kablosuz Sıfır Kurulum Servisi) varsayılan ayarlarla devre dışı bırakılmıştır.
  Infrastructure mode (Altyapı Modu)

  Infrastructure Mode ağı en az bir kullanıcı ve bir erişim noktası (AP) ya da yönelticiden (router) oluşur. Kullanıcı, bu erişim noktasıyla veya yönelticiyle iletişime geçerek internete veya intranete (yerel ağ) bağlanır.


  1. Adım:

  Özelliği başlatmak için masaüstünüzdeki simgesine veya görev çubuğunuzdaki simgesine çift tıklayınız.


  2. Adım:

  Kullanılabilir erişim noktalarını taramak için "Kullanılabilir Ağ " seçeneğini tıklayınız  3. Adım:

  Bağlanacağınız erişim noktasının genel ağ ismine (SSID) çift tıklayınız ve açık (şifreleme olmayan) bir kablosuz ağa bağlanacağınız bir profil oluşturunuz. Örneğin ağ ismi (SSID); ssid3915.

  4. Adım:

  OK” seçeneğine tıklayınız.


  5. Adım:

  "OK" seçeneğine tıklayınız.
  6.Adım:

  Kablosuz ağınız, internet veya intranet erişimi için kullanıma hazırdır.  Not: Bu örnek, açık bir kablosuz ağa bağlanmak içindir. “Güvenliği etkin” bir kablosuz ağa bağlanacaksanız, diğer kablosuz adaptöre uygun olacak şekilde bu profildeki şifreleme ayarlarını yapılandırmanız gerekecektir. Lütfen "Network Authentication" (Ağ Kimlik Doğrulama) seçeneğine tıklayarak listeden kimlik doğrulama yönteminizi seçiniz ve daha sonra "Data encryption" (Veri Şifreleme) şeklini belirleyiniz. Doldurulması zorunlu alanları doldurunuz ve "OK" seçeneğine tıklayınız.

      Ana sayfa


  Wl-2203v kablosuz usb adaptör

  Indir 42.35 Kb.