bilgiz.org

Windows 7 Kurulum Adımları

 • İleri
 • Lisans koşullarını kabul ediyorum
 • Windows’u nereye yüklemek istiyorsunuz
 • Sürücü seçenekleri (gelişmiş)
 • TAMAM
 • Kullanıcı adı
 • Önerilen ayarları kullan • Tarih01.10.2017
  Büyüklüğü11.88 Kb.

  Indir 11.88 Kb.

  Windows 7 Kurulum Adımları

  Exper Bilgisayarınızla verilen Windows 7 DVD’sini optik sürücüye yerleştiriniz ve bilgisayarınızı DVD’den başlatınız. Kur sizden bir tuşa basmanızı isteyecek ve kuruluma geçecektir.

  Dil ve bölge seçimlerinizi yapıp, İleri butonuna tıklayınız.  Şimdi Yükle butonuna tıklayınız.  Lisans koşullarını kabul ediyorum’u tıklayıp İleri butonuna tıklayınız.

  Şayet kurulumu Vista işletim sistemi üzerinden başlattıysanız Yükselt seçeneğini seçiniz. Diğer durumda Özel (Gelişmiş) seçeneğini seçiniz.

  Windows’u nereye yüklemek istiyorsunuz seçeneği: Burada mevcut harddisk bölümlerinizi seçebilir, formatlayabilir, yeniden oluşturabilir ve windows’u kuracağınız bölümü seçip ilerleyebilirsiniz. Yukarıdaki resimde tüm mevcut bölümleri silinmiş yani tamamen boş bir harddisk görmektesiniz. Sürücü seçenekleri (gelişmiş)’e tıklayınız.  Disk 0 Ayrılmamış Alan simgesi üzerine tıklayınız. Windows’u kuracağımız bölümü oluşturmak için Yeni’ye tıklayınız, oluşturacağınız bölümün boyutunu MB cinsinden giriniz ve Uygula’ya tıklayınız.

  Windows’un kurulacağı ilk disk bölümünü oluşturmak istediğinizde, Windows, bu ayırdığınız bölümün 100MB’ını, sistem çökmelerine karşı, açılış ve bazı özel sistem dosyalarının bulunduğu ek bir bölüm oluşturacağı bilgisini verir. TAMAM’a tıklayarak devam ediniz.

  Disk 0 Bölüm 2 ‘yi seçip İleri butonuna tıklayınız.

  Kurulum başlayacaktır. Bu işlem sırasında bilgisayarınız gerektiğinde yeniden başlayabilir. Hiçbir müdahalede bulunmadan aşağıdaki ekran gelinceye kadar bekleyiniz.

  Not: Bilgisayarınız kurulumu tamamlamak için yeniden başladığında kurulum DVD’si takılı olduğundan dolayı DVD’den başlatma mesajı ekrana gelebilir. Bu durumda hiçbir tuşa basmayınız.  Kullanıcı adı ve bilgisayar adını oluşturup İleri butonuna tıklayınız.

  Parolanızı oluşturup ileri butonuna tıklayınız. Bu aşama isteğe bağlıdır. Parola yazmazsanız bilgisayarınız parola sormadan açılacaktır.

  Önerilen ayarları kullan üzerine tıklayınız.  Windows 7 işletim sistemi kurulmuştur. Bilgisayarınızla verilen anakart sürücü yükleme DVD’sini kullanarak sürücüleri yükleyebilirsiniz.

  Ayrıca ftp adresimize bağlanarak güncel Windows 7 sürücülerini indirebilirsiniz.

  Notebooklar için : ftp://ftp.exper.com.tr/SURUCULER/Win.7/Notebook/  Masaüstü için : ftp://ftp.exper.com.tr/SURUCULER/Win.7/PC/

  Exper © 2010- Tüm Hakları Saklıdır. Sayfa      Ana sayfa


  Windows 7 Kurulum Adımları

  Indir 11.88 Kb.