bilgiz.org

Ürün Teknik Şartnamesi
Tarih01.07.2017
Büyüklüğü14.52 Kb.

Indir 14.52 Kb.

32 KANAL HD IP KAMERA KAYIT CİHAZI (NVR) NETWORK VIDEO RECORDER TEKNİK ŞARTNAMESİ

(TopSmart TS-NVR832E)


 1. Network Video Recorder cihazının işletim sistemi gömülü Linux tabanlı olmalıdır.

 2. NVR cihazı yüksek performanslı CPU işlemci bulunmalıdır.

 3. NVR cihazının 32 kanal modeli performansı 32 kanalı 720P, 26 kanalı 960P, 26 kanalı 1080P çözünürlüklerde kaydedebilmelidir.

 4. NVR cihazı kamera çözünürlüğü olarak 5MP/ 3MP/ 1080P/ 960P/ 720P/ VGA/ 4CIF/ DCIF/ 2CIF/ CIF/ QCIF çözünürlüklerini desteklemelidir.

 5. NVR Cihazı H.264 görüntü sıkıştırma teknolojisini ve G.711 ses sıkıştırma teknolojisini desteklemelidir.

 6. NVR cihazı kendi üretici marka IP kamera desteği yanında ONVIF destekli kamera markalarını desteklemelidir.

 7. Cihaz dual-stream çift kodlayıcı özelliğinde olmalıdır. Uzaktan izleme yaparken istendiğinde en yüksek çözünürlükte görüntü alınabilmeli veya düşük çözünürlükte akıcı görüntü alınabilmelidir. Bu seçenek anlık olarak uzaktan izleyen kullanıcı tarafından seçilebilmelidir.

 8. Uzak lokasyon ile cihaz lokasyonu arasında çift yönlü (two-way) sesli iletişim sağlanabilmesi için NVR cihazı üzerinde line-in, line-out ve mikrofon bağlantıları olmalıdır.

 9. NVR Cihazı üzerinde BNC, VGA ve HDMI monitör çıkışı bulunmalıdır, Bu çıkışa bağlanacak LCD/TFT/CRT/LED monitörden NVR cihazı canlı/kayıt izleme ve yönetimi yapılabilmelidir.

 10. NVR Cihazı kayıt izlemede monitör veya uzaktan izlemede zaman çubuğu ile istenilen zamana tıklanarak geçilebilmelidir. Böylece kayıt izlemede kolaylık sağlamalıdır.

 11. VGA ve HDMI görüntü çıkışları 1920×1080, 1440×900, 1280×1024, 1024×768, 800×600 çözünürlüklerini desteklemelidir.

 12. Cihaz üzerindeki ana monitörden ekranlar 1/4/9/13/16/24/32 kare olarak seçilebilir şekilde bölünebilmelidir.

 13. NVR cihazı dahili olarak 8 adet SATA disk desteklemelidir. Her Sata disk portu en az 2 TB disk alanı desteklemelidir. Toplamda dahili olarak en az 16TB disk alanı desteklemelidir.

 14. Cihaz üzerinde harici disk ünitesi bağlantısı için e-SATA bağlantı portu bulunmalıdır. E-Sata bağlantı portundan harici disk ünitesi bağlanarak büyük kapasitede ve hızlı yedekleme yapılabilimelidir.

 15. NVR cihazı üzerinde en az 2 (iki) adet USB bağlantı portu olmalıdır.

 16. NVR cihazı üzerindeki USB portlarına USB yedekleme/USB Mouse ve Kontrol Klavyesi bağlanabilmelidir.

 17. NVR Cihaz üzerinde 16 port alarm girişi ve 3 port alarm çıkışı bulunmalıdır.

 18. Cihazın JPEG resim yakalama özelliği bulunmalıdır. Bu özellikle alarm durumlarında alarm görüntüsünü e-posta olarak belirtilen e-posta adresine gönderebilmelidir.

 19. Cihazın ön panelinden menüsü kontrol edilebilmeli, istendiğinde usb Mouse ile cihaz menüsü kontrol edilebilmelidir.

 20. NVR Cihazının QR-code destekli cloud network P2P desteği bulunmalıdır. Kullanıcı istediğinde modem den port yönlendirme yapmadan dışarıdan cihaza erişimi sağlanabilmelidir.

 21. NVR cihazı USB portundan 3G ve Wifi modül desteği olmalıdır.

 22. NVR cihazının network RJ-45 bağlantı portu 10/100/1000Mbps Half-Dublex/Full-Dublex/Auto-Negotiation desteklemelidir.

 23. NVR cihazı üzerinde Güç/Sistem durumu ve Olay/Alarm Durumu bildiren ledler bulunmalıdır.

 24. NVR cihazı üzerinden dijital PTZ ve speed dome kamera kontrolü özelliği olmalıdır.

 25. Cihaza web tarayıcı ile bağlantı program kullanmadan bağlanılabilmelidir. Web tarayıcı üzerinden canlı/kayıt izleme/Yönetim ve yedekleme fonksiyonları çalıştırılabilmelidir.

 26. NVR cihazına herhangi bir mobil cihaz (cep telefonu) üzerinden yazılım yüklenerek erişim sağlanabilmelidir. (Windows, IOS, MAC, Android)

 27. NVR cihazı üzerindeki kayıtlar Zaman/Tarih ve Olay durumuna göre arattırılabilmelidir.

 28. Kaydedilen görüntüler istendiğinde herhangi bir bilgisayara AVI formatında kopyalanabilmelidir.

 29. NVR cihazı TCP/IP, UDP, HTTP, RTP/RTSP, DHCP, PPPOE, DDNS, SMTP, SNTP, FTP, UPnP protokollerini desteklemelidir.

 30. NVR cihazına erişim kullanıcı adı ve şifre ile yapılmalıdır, kullanıcı ve kullanıcı grubuna canlı izleme/kayıt izleme/sistem ayarları/kamera ayarları/kayıt ayarları/alarm ayarları vb. gibi yetkiler kısıtlanabilmeli/verilebilmelidir.

 31. NVR cihazı gelişmiş alarm/olay yönetimine sahip olmalıdır, bunlar Sistem olayları (cihazın açılması, sistem ayarları değiştirilmesi, disk hatası, geri dönüşüm, kamera yapılandırması) ve kamera olayları (hareket algılama ve alarm sensor tetiklemesi) olarak iki grup altında yapılandırılabilmelidir.

 32. NVR cihazı alarm durumlarında alarm öncesi ön kayıt (pre-alarm) ve alarm sonrası (post-alarm) yapılandırılabilmelidir.

 33. NVR cihazı gelişmiş alarm/durum/olay kütüğüne (log) sahip olmalıdır. Sistem/PTZ/Kayıt/Kamera bağlantısı/Yedekleme/Geri yükleme gibi bölümler hakkında olay kütüğü tutabilmelidir.

 34. NVR cihazı merkezi yönetim yazılımı ücretsiz olmalıdır. Uygun yapılandırılan bir bilgisayar üzerindeki en az 2 monitör çıkışını desteklemelidir. Her bir monitörde, canlı izleme, kayıt izleme, olay/alarm monitörleme ve elektronik harita kontrollerini sağlanabilmelidir.

 35. NVR cihazı uzaktan izleme yazılımının Windows’un tüm versiyonları ile çalışabilmesi ayrıca Apple Mac yazılımıda bulunmalıdır.

 36. NVR merkezi yönetim yazılımı çoklu cihaz yönetimi desteklemelidir. Tek ekranda 64 kanal görüntü izletebilmelidir.

 37. NVR cihazı web tarayıcı üzerinden erişimi desteklemelidir. Web tarayıcı üzerinden erşimde canlı/kayıt izleme/yönetim/yedekleme gibi tüm kontroller sağlanabilmelidir.

 38. NVR cihazı ölçüleri Rack kabine monte edilebilir endüstriyel ölçülerde olmalıdır.

 39. NVR cihazı güç girişi 110/220V AC ve 200w ATX güç kaynağı ile beslenmelidir.

 40. NVR cihazı çalışma sıcaklığı 0°C ‘den 55°C ‘ye kadar ortamda çalışabilmelidir.

 41. NVR cihazı üretici/ithalatçı firma tarafından 2 (iki) yıl garantili olmalıdır.


    Ana sayfa


Ürün Teknik Şartnamesi

Indir 14.52 Kb.