bilgiz.org

Ttnet ve Next & NextStar işbirliğiyle tüm televizyonlar akıllı tv oluyor!

 • Next–Pandora” kutusunun bazı önemli özellikleri
 • Tivibu Hakkında
 • TTNET Hakkında
 • Bilgi ve İletişim On İletişim • Tarih03.07.2017
  Büyüklüğü19.43 Kb.

  Indir 19.43 Kb.

  Basın Bülteni 22 Mayıs 2013

  TTNET ve Next & NextStar işbirliğiyle tüm televizyonlar akıllı TV oluyor!

  Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu, Next & NextStar ile yaptığı işbirliğiyle yepyeni bir hizmet sunuyor. Next-Pandora cihazında yer alan Tivibu Smart TV uygulaması ile kullanıcılar zengin içeriğe ulaşabiliyor. Üstelik Tivibu Smart TV herkese ilk 3 ay hediye.

  “Yeni Bir Müşteri Evreni: TTNET 360” vizyonu kapsamında hızlı internet erişim teknolojilerinin yanı sıra dijital ekosistemi büyüten çözümlerin bir parçası olmayı hedefleyen TTNET, kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak hizmetler sunmaya devam ediyor. TTNET, Argela ve Next & NextStar mühendislerinin ortak çalışması ile geliştirilen üstün özellikli hibrit uydu alıcısı "Next-Pandora" sayesinde TV'ler akıllı hale geliyor.

  TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu’nun Next & NextStar ile yaptığı işbirliğiyle hizmete sunulan “Next-Pandora” adlı hibrit kutu sayesinde artık internet ve uydu yayınlarını tek bir akıllı kutu üzerinden izlemek mümkün oluyor.

  “Next-Pandora”, gelişmiş özellikleri sayesinde, internete bağlanabilme özellikleri olmayan televizyonlara, internetten yayın alma özelliği kazandırıyor. Böylece Tivibu Smart TV uygulamasıyla herkes Tivibu'nun TV izleme alışkanlıklarını değiştiren Durdur-İzle, Tekrar-izle özelliklerini kullanabiliyor; zengin Seç-İzle arşivi sayesinde yüzlerce film, dizi, belgesel, çocuk, müzik klibi ve daha pek çok dijital içeriğe istediği zaman ulaşabiliyor. Next-Pandora'nın Android tabanlı altyapısı sayesinde Youtube, Facebook gibi birçok uygulama da TV ekranına taşınıyor. Bu akıllı HD kutu, Wi-Fi bağlantısı, harici hard disk ile kayıt yapma imkânı gibi ek özellikler de sunuyor.

  Kutuların içerisinden çıkan kartlarla birlikte kullanıcılara 3 ay Hediye Tivibu Smart TV kampanya kodu veriliyor. Tivibu kullanıcıları, kampanya kodunu, www.tivibu.com.tr ‘deki “Paketler” sayfasından “Tivibu Smart TV” paketini seçerek sayfada sağ üstte yer alan “Kampanya Kodum Var” butonuyla kampanya kodunu aktif hale getirebiliyorlar.

  Next–Pandora” kutusunun bazı önemli özellikleri:  • HD özellikli bir kutu olan “Next–Pandora” hem uydu hem de internet üzerinden yayın alabiliyor.

  • Kutunun uygulama merkezi içerisinde Tivibu Smart TV uygulaması yer alıyor. Üstelik kullanıcılar kumandalarından Tivibu’ya özel tek bir tuş ile Tivibu SmartTV uygulamasına kolayca ulaşabiliyor.

  • Özel olarak geliştirilen Android tabanlı uygulama merkezinde yer alan uygulamalara erişim sağlanabiliyor.

  • Cihazın Wi-Fi bağlantısı bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar kablosuz ağlara bağlanabiliyorlar. Ayrıca herhangi ek bir kablolama gerekmiyor.

  • “Next–Pandora”, "PVR Ready" adı verilen özelliğe sahip olduğundan harici bir hard disk bağlanması halinde kullanıcılarına kayıt imkânı da sunuyor.

  Türkiye’nin lider iletişim ve eğlence şirketi TTNET, yeni dönem vizyonu 360 doğrultusunda kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak ve renklendirecek çözümler sunmaya devam edecek.

  Satışına Next bayilerinden başlanan Tivibu Smart TV uyumlu Next-Pandora çok yakında TTNET satış kanallarında da satışa açılacak.  www.tivibu.com.tr
  Tivibu Hakkında

  Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET, yeni dönem TV platformu Tivibu ile Türkiye'de televizyon yayıncılığına birçok yenilik getirmektedir. “Tivibu Ev”, “Smart TV”, “Tivibu Web” ve “Tivibu Cep” olmak üzere 4 platformdan hizmetlerini sunan Tivibu; televizyon, bilgisayar, cep telefonu ve tablet bilgisayarlar olmak üzere 4 ekrandan da yayın yapmaktadır.

  2011’de kurulan Tivibu 16 ay gibi kısa bir sürede Türkiye’de 81 ilde 100 bin aboneye ulaşma başarısı göstermiştir. Tivibu’da yerli ve yabancı pek çok kanalın, Tivibu sinema kanallarının yer aldığı normal akışlara ek olarak; "Seç İzle" ve "Tekrar İzle" gibi servislerle isteğe bağlı içerikler izlenebilmekte, ayrıca "Durdur İzle", "Geri Al İzle" gibi gelişmiş yayın özellikleri bir arada sunulmaktadır.

  Tivibu Türkiye’de sosyal TV dönemini başlattı. “Tivibu Ev” kullanıcıları için hizmete sunulan Sosyal Tivi uygulaması Türkiye’de bir ilki yaşatarak, televizyon izlerken aynı anda televizyon üzerinden sosyalleşme imkânı sağlamıştır. Tivibu Ev üyeleri Sosyal Tivi uygulaması sayesinde; TV üzerinden arkadaş listesi oluşturabilmekte, listedeki arkadaşlarına TV üzerinden mesaj atabilmekte, herhangi bir filmi, diziyi, canlı yayını televizyon üzerinden beğenebilmekte, Sosyal Tivi’de yer alan arkadaşlarına önerebilmekte ve uygulama üzerinden Twitter’a bağlanabilmektedirler.

  Tivibu Ev, 2012 yılında Sosyal Tivi uygulaması ile birlikte çok önemli bir yeniliği daha hayata geçirmiştir. Tivibu Ev kullanıcıları, iPhone, iPad ya da Android işletim sistemine sahip telefonlarını veya tablet bilgisayarlarını kumanda olarak kullanabilmektedirler.

  IPTV teknolojisiyle evlerimize gelen Tivibu Ev, bilinen ulusal kanalların yanı sıra yerli ve yabancı özel tematik kanallarla izleyicilere farklı deneyimler sunmaktadır.

  Tivibu, artık internete bağlanabilen ve internet üzerinden yayın yapabilen LG ve Vestel Smart TV’ler içerisindeki bir uygulamayla da hizmet sunmaktadır. Tivibu Smart TV uygulamasıyla LG ve Vestel Smart TV kullanıcıları, 31 adet TV kanalı, Tivibu’nun “Seç İzle” ve “Tekrar İzle” gibi gelişmiş servislerinden yararlanabilmektedirler.

  Bir web TV hizmeti olan Tivibu Web bilgisayarda televizyon keyfi yaşatırken, Tivibu Cep akıllı telefonlardan ve tabletlerden televizyon yayını sağlamaktadır. www.tivibu.com.tr  TTNET Hakkında

  2006 yılında tüm Türkiye’yi internete bağlamak ve dünyayla tanıştırmak amacıyla kurulan TTNET, bugün kurumsal ve bireysel hizmetleriyle sektörde öncü rol oynayan,  müşterilerine bugünün ve geleceğin iletişim teknolojilerini sunan, iletişim ve eğlence şirketidir. İletişim teknolojilerinin üç temel bileşeni olan internet, televizyon ve telefonu birlikte sunan TTNET eğitim, eğlence, iletişim, güvenlik ve işletmelere özel ürünleriyle Türkiye’nin tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Şirketin ürün portföyünde başta ADSL/VDSL 2-hızlı internet erişimi,  fiber internet erişimi, WiFi kablosuz internet erişimi ve iPass işbirliği ile TTNET WiFi yurtdışı erişim hizmeti, G.SHDSL, Metro Ethernet, ATM ve Frame Relay internet erişim hizmetleri bulunmaktadır. TTNET; Avea işbirliği ile TTNET Mobil markası altında GSM ve 3G dahil tüm cep telefonu hizmetleri, TTNET Alo markası ile de bireysel müşterileri için sabit telefon erişimi sunmaktadır. TTNET ayrıca; sinema ve televizyonu taşınabilir hale getiren Tivibu Web ve ev ortamında TV ekranından ulaşılabilen IPTV hizmeti Tivibu Ev'i de  Türkiye’de uygulamaya başlayarak bir ilke imza atmıştır.


  İnternet erişim hizmetlerinin yanı sıra TTNET’in katma değerli servisleri arasında milyonlarca şarkıyı ücretsiz dinleme imkanı sunan TTNET Müzik ve dijital oyun platformu Playstore bulunmaktadır. TTNET Güvenlik kapsamında güvenli internet için birçok ürün ve servisi kullanıcılarına sunmaktadır. TTNET İşyerim Paketleri ile de işletmelerin ihtiyaçlarına özel ürün ve servisler geliştirmektedir.
  Tek faturada; internet, TV, sabit ve mobil ses hizmetlerini müşterilerine sunan TTNET, Türkiye’de bir “ilk”i daha gerçekleştirerek “dörtlü servis” dönemini başlatan ilk iletişim ve eğlence şirketi olma kimliği kazanmıştır.  www.ttnet.com.tr
  Bilgi ve İletişim

  On İletişim
  İpek Özgüden Özen Tel: (212) 291 18 48 ipek.ozguden@oniletisim.com
  Efkan Kula Tel: (212) 291 18 48 efkan.kula@oniletisim.com


      Ana sayfa


  Ttnet ve Next & NextStar işbirliğiyle tüm televizyonlar akıllı tv oluyor!

  Indir 19.43 Kb.