bilgiz.org

Tivibu Ev'in Sosyal Tivi Uygulaması İle Televizyonlar da Sosyalleşiyor

 • Tivibu Ev’in abone sayısı 50 bini aştı
 • TTNET Hakkında
 • Bilgi ve İletişim On İletişim • Tarih26.12.2017
  Büyüklüğü12.7 Kb.

  Indir 12.7 Kb.

  Basın Bülteni 03 Nisan 2012

  Tivibu Ev’den Türkiye’de bir ilk

  Sosyal Tivi uygulaması ile televizyonlar da sosyalleşiyor

  Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu Ev, kullanıcılarına sunduğu Sosyal Tivi uygulamasıyla Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. Tivibu Ev’in Sosyal Tivi uygulaması sayesinde, artık televizyonlar interaktif iletişim araçlarına dönüşüyor.

  TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu Ev, kullanıcılarına sunduğu uygulamalar ile fark yaratmaya devam ediyor. Tivibu Ev’in yepyeni uygulaması Sosyal Tivi, televizyon üzerinden sosyal medya dünyasına giriş yapmanızı sağlıyor. Televizyon izlerken aynı anda televizyon üzerinden sosyalleşme imkanı sağlayan uygulama, Türkiye’de bir ilki yaşatıyor.

  Sosyal Tivi uygulaması sayesinde; TV üzerinden arkadaş listesi oluşturabiliyor, listedeki arkadaşlarınıza TV üzerinden mesaj atabiliyorsunuz. Üstelik bunları bilgisayara gerek kalmadan kumandanızın tuşlarına dokunarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Tüm Tivibu Ev üyelerinin kullanımına açık olan interaktif Sosyal Tivi uygulaması ile herhangi bir filmi, diziyi, canlı yayını televizyon üzerinden beğenebiliyor ve Sosyal Tivi’de yer alan arkadaşlarınıza önerebiliyorsunuz. Öneriyi alan kullanıcılar ise kumandalarının tek tuşuna basarak önerdiğiniz içeriği hemen izleyebiliyorlar. Uygulama üzerinden Twitter’a bağlanmak da mümkün.

  Sosyal Tivi, Tivibu Ev’in yeni kumandasında bulunan “Sosyal Tivi” tuşu ya da eski kumandasında bulunan “Seçenekler” tuşu üzerinden kullanılabiliyor. Kullanıcıyı adım adım yönlendiren kurulum sayesinde kişisel bilgiler ve tercihler kolayca ayarlanabiliyor.

  Sosyal Tivi sayesinde kullanıcılar, cep telefonları üzerinden kendi Tivibu Ev cihazlarına ya da herhangi bir Tivibu Ev kullanıcısına mesaj gönderebiliyorlar. İzlemek istedikleri programı kaçıran kullanıcılar ise yine cep telefonları üzerinden gönderdikleri mesaj ile Tivibu Ev’i otomatik olarak açabiliyorlar. Böylece açılan program, Tivibu Ev’in Geri Al İzle özelliği sayesinde izlenebiliyor. Bu özelliklerden faydalanmak için kullanıcıların, cep telefonları üzerinden sadece bir kereliğine 6606’ya “TV” boşluk “Kullanıcı adı” boşluk “PLTV” mesajını göndermeleri yeterli oluyor.

  Ayrıca Tivibu Ev’in İnteraktif uygulamalar özelliği sayesinde kullanıcılar, Flickr’da fotoğraf albümlerini gezebiliyor ve fotoğraf yükleyebiliyor.  Tivibu Ev’in abone sayısı 50 bini aştı

  50 bin aboneye aşan Tivibu Ev, her geçen gün daha çok kişi tarafından deneyimleniyor. Tivibu Ev, Sosyal Tivi ve birçok yenilikçi özelliği sayesinde kullanıcılarına keyifli zaman sunmaya ve hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. iPhone, iPad ya da Android işletim sistemine sahip telefonlarını artık kumanda olarak da kullanabilen Tivibu Ev aboneleri için tek kumanda dönemi de geçmişte kalıyor.  www.tivibu.com.tr
  TTNET Hakkında
  2006 yılında tüm Türkiye’yi internete bağlamak ve dünyayla tanıştırmak amacıyla kurulan TTNET, bugün kurumsal ve bireysel hizmetleriyle sektörde öncü rol oynayan,  müşterilerine bugünün ve geleceğin iletişim teknolojilerini sunan, iletişim ve eğlence şirketidir. İletişim teknolojilerinin üç temel bileşeni olan internet, televizyon ve telefonu birlikte sahiplenen TTNET eğitim, eğlence, iletişim, güvenlik ve işletmelere özel ürünleriyle Türkiye’nin tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Şirketin ürün portföyünde başta ADSL/VDSL 2-hızlı internet erişimi,  fiber internet erişimi, WiFi kablosuz internet erişimi ve iPass işbirliği ile TTNET WiFi yurtdışı erişim hizmeti, G.SHDSL, Metro Ethernet, ATM ve Frame Relay internet erişim hizmetleri bulunmaktadır. Sinema ve televizyonu taşınabilir hale getiren Tivibu Web ve ev ortamında TV ekranından ulaşılabilen IPTV hizmeti Tivibu Ev'in yanı sıra, Avea işbirliği ile TTNET Mobil markası altında GSM ve 3G dahil tüm cep telefonu hizmetleri de TTNET müşterilerine sunulmaktadır.

  İnternet erişim hizmetlerinin yanı sıra TTNET’in katma değerli servisleri arasında milyonlarca şarkıyı ücretsiz dinleme imkanı sunan TTNET Müzik, dijital oyun platformu Playstore, eğitim alanına yeni bir soluk getiren akıllı eğitim destek aracı TTNET Vitamin İlköğretim ve TTNET Vitamin Lise bulunmaktadır. TTNET Güvenlik kapsamında güvenli internet için birçok ürün ve servisi kullanıcılarına sunmaktadır. TTNET İşyerim Paketleri ile de işletmelerin ihtiyaçlarına özel ürün ve servisler geliştirmektedir.  Tek faturada; internet, TV, sabit ve mobil ses hizmetlerini müşterilerine sunan TTNET, Türkiye’de bir “ilk”i daha gerçekleştirerek “dörtlü servis” dönemini başlatan ilk iletişim ve eğlence şirketi olma kimliği kazanmıştır. www.ttnet.com.tr

  Bilgi ve İletişim

  On İletişim
  İpek Özgüden Özen Tel: (212) 291 18 48 ipek.ozguden@oniletisim.com
  Efkan Kula Tel: (212) 291 18 48 efkan.kula@oniletisim.com
  Mine Alpaslan Tel: (212) 291 18 48 mine.alpaslan@oniletisim.com


      Ana sayfa


  Tivibu Ev'in Sosyal Tivi Uygulaması İle Televizyonlar da Sosyalleşiyor

  Indir 12.7 Kb.