bilgiz.org

Sahil güvenlik komutanliği güncel faaliyetleri 04 – 06 Temmuz 2014

 • Marmara Bölgesi
 • KURTARILAN TEKNE SAYISI AÇIKLAMA
 • Akdeniz Bölgesi • Tarih29.12.2017
  Büyüklüğü27.12 Kb.

  Indir 27.12 Kb.


  SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI
  GÜNCEL FAALİYETLERİ


  04 – 06 Temmuz 2014


  Sahil Güvenlik Komutanlığı bağlısı unsurlar tarafından 04 – 06 Temmuz 2014 tarihleri arasında icra edilen arama kurtarma faaliyetine ilişkin detaylı bilgiler aşağıda sunulmuştur.  Marmara Bölgesi

  S.NU.

  TARİH

  MEVKİ VE ZAMAN

  KURTARILAN İNSAN SAYISI

  KURTARILAN TEKNE SAYISI

  AÇIKLAMA

  1

  02 Temmuz 2014

  KOCAELİ/Kandıra

  06.00


  -

  -

  Kocaeli ili Kandıra Kerpe sahilinden balıkadam kıyafetiyle denize açılan iki şahıstan haber alınamadığı ihbarının alınmasını müteakip görevli Sahil Güvenlik Botu tarafından başlatılan arama kurtarma faaliyetine, kaybolan şahsa ilişkin makul hayatta kalma süresinin tükenmiş olduğunun değerlendirilmesi ve arama faaliyetleri neticesinde herhangi bir bulguya rastlanılamaması nedeniyle son verilmiştir.

  2

  04 Temmuz 2014

  İSTANBUL/
  Boğaziçi Köprüsü
  00.57

  -

  -

  İstanbul Boğaziçi Köprüsünden bir şahsın deniz atladığı ve kaybolduğu ihbarının alınmasını müteakip görevli Sahil Güvenlik Botu tarafından başlatılan arama kurtarma faaliyetine kaybolan şahsa ilişkin makul hayatta kalma süresinin tükenmiş olduğunun değerlendirilmesi ve arama faaliyetleri neticesinde herhangi bir bulguya rastlanılamaması nedeniyle son verilmiştir.

  3

  06 Temmuz 2014

  KIRKLARELİ/İğneada

  20.03


  2 (SAĞ)

  1

  Kırklareli ili İğneada önlerinde içerisinde iki kişi bulunan bir teknenin makine arızası nedeniyle hareketten sakıt kaldığı ihbarının alınmasını müteakip görevli Sahil Güvenlik Botu tarafından icra edilen arama kurtarma faaliyetinde, bahse konu iki kişi sağ olarak kurtarılmış ve yedeklenen tekne İğneada Limanı’na intikal ettirilmiştir.


  Akdeniz Bölgesi

  S.NU.

  TARİH

  MEVKİ VE ZAMAN

  KURTARILAN İNSAN SAYISI

  KURTARILAN TEKNE SAYISI

  AÇIKLAMA

  1

  05 Temmuz 2014

  MERSİN/Taşucu açıkları

  00.58


  4 (SAĞ)

  1

  Mersin ili Taşucu 34 mil güney batısında içerisinde dört kişinin bulunduğu özel bir teknenin makine arızası nedeni ile sürüklenmekte olduğu ihbarının alınmasını müteakip görevli Sahil Güvenlik Botu tarafından icra edilen arama kurtarma faaliyetinde, bahse konu dört kişi sağ olarak kurtarılmış ve yedeklenen tekne bölgeye gelen K.K.T.C Sahil Güvenlik Botuna teslim edilmiştir.

  2

  05 Temmuz 2014

  MERSİN/Silifke

  02.00


  1 (ÖLÜ)

  -

  Mersin ili Silifke Yeşilovacık mevkiinde bir şahsın tüple dalış yapmaya gittiği ve haber alınamadığı ihbarının alınmasını müteakip görevli Sahil Güvenlik Botu tarafından icra edilen arama kurtarma faaliyetinde, kayıp şahsın cansız bedeni denizden alınarak sahile intikal ettirilmiştir.

  3

  06 Temmuz 2014

  HATAY/İskenderun

  07.00


  2 (SAĞ)

  1

  Hatay ili İskenderun Karaağaç açıklarında içerisinde iki kişi bulunan fiber bir teknenin makine arızası nedeniyle hareketten sakıt kaldığı ihbarının alınmasını müteakip görevli Sahil Güvenlik Botu tarafından icra edilen arama kurtarma faaliyetinde, bahse konu iki kişi sağ olarak kurtarılmış ve yedeklenen tekne İskenderun’a intikal ettirilmiştir.

  4

  06 Temmuz 2014

  ANTALYA/Kaş

  14.20


  1 (SAĞ)

  -

  Antalya ili Kaş Kalkan Yeşilköy Koyunda denize giren bir şahsın boğulma tehlikesi geçirdiği ihbarının alınmasını müteakip görevli Sahil Güvenlik Botu tarafından icra edilen arama kurtarma faaliyetinde, bahse konu şahıs sağ olarak kurtarılarak sahile intikal ettirilmiştir.

      Ana sayfa


  Sahil güvenlik komutanliği güncel faaliyetleri 04 – 06 Temmuz 2014

  Indir 27.12 Kb.