bilgiz.org

Mp şartname cihaz, 5”sony exmor mp cmos görüntü sensörüne

 • Ana akışta 2 MP:1920x1080, 1.3MP:1280x960, D1: 704x576 ,Ekstra AkıştaD1:704x576,CIF:352x288
 • Kamera üzerinde en az 3 Mp lens olmalı ve kamera 4-6-8-12-25mm sabit,2.8-12 / 4-9mm / 9-22mmvarifokallensleride destekler yapıda olmalıdır.
 • D-WDR
 • “ BLC ” (BackLightCompensation)
 • 4 farklı bölgeyi maskeleme
 • Kamera görüntüleri izleme yazılımı üzerinden yedekleme yapılacağı zaman kayıt formatı H-264 yada AVI formatında seçilebilir olmalıdır.
 • Kamera kablosu RJ-45 Soketinin dış etkenlerden etkilenmemesi ve soketin gevşeyerek bağlantının kopmasını engelleyen kablo koruma contasını üzerinde bulundurmalıdır.
 • YERLİ MALI • Tarih01.10.2017
  Büyüklüğü24.75 Kb.

  Indir 24.75 Kb.

  2 MP ŞARTNAME

  1. Cihaz, 1/2.5”SONY EXMOR 5 MP CMOS görüntü sensörüne sahip dual stream, yüksek performansta renkli görüntü alabilen megapiksel yapıda bir IP Kamera olmalıdır.

  2. KameraH.264yüksek sıkıştırma formatını desteklemelidir.

  3. KameraAna akışta 2 MP:1920x1080, 1.3MP:1280x960, D1: 704x576,Ekstra AkıştaD1:704x576,CIF:352x288çözünürlük değerlerini PAL ne NTSC formatlarında gerçek zamanlı gösterim (NTSC : 30 FPS / PAL: 25 FPS) olarak desteklemelidir.

  4. Kameranın görüntü aktarım (Bit Rate) değeriAna akışta1024 ile 8192, Ekstra Akışta512ile 2560değerleri arasında ayarlama yapılarak görüntü gönderim hızı ve kalitesi ayarlanabilmelidir.

  5. Kamera üzerinde en az 3 Mp lens olmalı ve kamera 4-6-8-12-25mm sabit,2.8-12 / 4-9mm / 9-22mmvarifokallensleride destekler yapıda olmalıdır.

  6. Kamera üzerinde -- Adet led olmalı ve Ledler sayesinde --m gece görüş sağlamalıdır.

  7. Kamera 0.0001 lüx değerinde dahi görüntü alabilmelidir.

  8. Kameranın Mekanik IRCut Filtresi olmalı , IRCut Filtresi kesinlikle yazılımsal olmamalı donanımsal olarak çalışmalıdır.IR Cut Filtresi sayesinde gece ve gündüz görüşünde mekanik olarak IR filtresini çalıştırarak daha net görüntü alınabilmelidir.

  9. Kameranın True Day&Nigt özelliği olmalı bu özellik sayesinde daha net gece görüntüsü alınabilmeli. Gündüz ve gece geçişi altı kademeli ışık seviyesinde ayarlanarak yapılmalı. Kameranın istenilen ışık seviyesinde renkli ve siyah beyaz gösterimi ayarlanabilmelidir.

  10. Bir kamera için en hassas ışık ayarları yapılıp bu ayar bilgisayar ortamına alınıp diğer kameralara da aynı ayar yüklenebilmelidir.

  11. Kamera D-WDR (Işığın az veya yoğun olduğu yerlerde ışıkseviyelerini otomatik olarak ayarlama) özelliğine sahip olup 0-100 değerleri arasında seviye ayarı yapılabilir olmalıdır.

  12. Değişken ışık seviyelerinde video sinyalini otomatik olarak güçlendiren “ES” (Electronic Shutter) devresi 1/50sn ~ 1/10,000sn değerleri arasında olmalıdır.

  13. Kamera da, Giriş kapısı, pencere önü veya yüksek spot aydınlatmasına sahip alanlarda, arkadan yoğun bir şekilde gelen ışığı dengeleyecek, böylece daha net görüntü ve en iyi ışık kontrastınınelde edilmesini sağlayacak BLC(BackLightCompensation) özelliği olmalıdır.

  14. Kamera, düşük ışık seviyelerinde video işaretinin seviyesini yükselten otomatik kazanç kontrolü “AGC” (AutomaticGain Control) devresine sahip olmalı. AGC özelliği 0-100 değerleri arasında ışık seviyesini ayarlayabilmelidir.

  15. Kamera, gece ve gündüz (DayNight) durumlarına otomatik olarak geçebilmeli veya seçime göre sadece siyah beyaz modda çalıştırılabilmelidir.

  16. Kamera mahremiyet hususu düşünülerek görüntü üzerinde en az 4 farklı bölgeyi maskeleme yapabilecek yapıda olmalıdır.

  17. Kamerada, Mirror özelliği olmalı bu sayede görüntü aşağı-yukarı ve sağa-sola çevrilebilmelidir.

  18. Kamera, Akıllı Video Analiz Özeliğine(Hareket Algılama,Görüntü Engelleme,Görüntü Kaybı gibi durumlarda alarm verme) özelliğine sahip olmalıdır.

  19. Kamera ismi, saat, tarih kamera görüntüsünde istendiğinde çıkmalı ve bu çıkan yazıların görüntü şeffaflık derecesi 128-255 değerleri arasında ayarlanabilmelidir.

  20. Projede uzak mesafelerde bulunan kameraların görüntüleri internet üzerinden merkeze iletilmeli. Bu işlem için kamera statik IP adresine ihtiyaç duymamalı dinamik IP adresi ile çalışmalı. Kurumun modem ve internet ayarları güvenlik açısından müdahale edilmemeli ve kamera için port açma veya DNS ayarı gibi işlemler yapılmamalıdır.

  21. Kamera I-Cloud özelliği sayesinde port yönlendirme işlemi yapılmadan kameranın seri numarası ile web yada mobil üzerinden izlenebilir olmalıdır.

  22. Uzakta bulunan kamera merkeze sürekli görüntü göndermemeli internet hesabının kotasını aşmamalıdır. Kamerada hareket olduğunda merkeze görüntü göndermeli. Merkezdeki bilgisayarın ekranı tek büyük ekran olmalı ve uyarı sesi verip kayıt yapmalıdır.

  23. Kameranın görüntü ve kayıt kalitesi 6 ayrı kademede en düşükten en yükseğe kadar ayarlanabilmelidir.

  24. Kameraya uzaktan izin verilen IP adresleri izleyebilmeli izin verilemeyen IP adresleri ise izleyememelidir

  25. Kamera bağlantı yapılacağı NVR kayıt cihazı ile bütünleşik olarak aşağıda sıralanılan özellikleri desteklemelidir.

  1. Kameranın görüntüsüne herhangi bir engelleyici müdahale olduğunda uyarı verip kayda geçmeli ve speeddome kamerayı sabotaj olan alana çevirip zoomlayarak yüksek çözünürlük de görüntü almalıdır.

  2. Kameranın görüntü kablosu kesildiğinde uyarı verip seçilen kamera kayda geçmeli ve speeddome kamerayı çevirip zoomlayarak yüksek çözünürlük de görüntü almalıdır.

  3. Kamera hareket algıladığında uyarı verip seçilen kamera kayda geçmeli ve speeddome kamerayı çevirip zoomlayarak yüksek çözünürlük de görüntü almalıdır.

  1. Kamera belirlenen zaman aralığında yada sürekli olarak alarm durumlarında SNAPSHOT özelliğini kullanabilir yapıda olmalıdır.

  2. Kamera herhangi bir alarm durumunda(Hareket algılama, Görüntü Engelleme, Görüntü Kaybı) mail gönderebilmelidir.

  3. Kamera, gelişmiş bir hareket algılama teknolojisine sahip olmalıdır. Bölünmüş ekranda hareket alanı seçilebilmeli ve hareket hassasiyeti 6 kademe ayarlanabilir olmalıdır.

  4. Kamera otomatik olarak istenilen gün ve saat de açılıp kapanabilmelidir.

  5. Kamera da haftalık takvim üzerinden saatler girilerek hareket algılaması istenilen günde istenilen saat de çalıştırılabilmeli ve bu seçimde hareket - alarm bilgileri gönderilmelidir.

  6. Kamera da yapılan işlemlerin ve olayların kaydını gösteren (SystemLog) menüsü olmalıdır.

  7. Kameranın besleme katında, oluşabilecek her hangi bir arıza durumunda kısa devre voltajının diğer cihazlara zarar vermesini önleyici koruma özelliği olmalıdır.

  8. Kamera 32 veya 64 bit Windows Vista / Windows XP / Windows 7 işletim sistemlerinde çalışmalıdır.

  9. Kamera RTSP protokolü üzerinden görüntü transferi yapabilmelidir.

  10. KameraTCP(UDP)/IP, HTTP, FTP, SMTP, DHCP, NTP,RTSP, RTP, DNS, DDNS,DAS,PPPoE,UPnP formatlarını desteklemelidir.

  11. Kamera herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymadan internet tarayıcı penceresinden IP adresi yazılarak erişilebilmelidir.

  12. Kameranın renk seviyesi, parlaklık, keskinlik, kontrast, beyaz dengesi, düşük ışık seviyesinde ince ayar seviyesinde değiştirebilmelidir.

  13. Kameranın kendi web arayüzü üzerinden program gerektirmeden ip kameraları gerçek boyut seçenekli eşzamanlı izletebilmelidir.

  14. Kameranın canlı görüntüleri network den ve web den paylaşımlı kullanıcılar ile çoklu eşzamanlı izlenebilmelidir.

  15. Kamera direk erişimli TCP/IP yapılandırma destek özelliği olmalıdır.

  16. Kameranınücretsiz tek bilgisayarda 144 adet IP kamerayı çalıştırabilen izleme ve kayıt (client) yazılımı olmalıdır.144 Kanal kapasitesi ilk etap da kullanılmasa dahi sistemin genişlemesi düşünülerek 144 adet kamera bağlantısı yapılabilen izleme ve kayıt yazılımı 144 kamera bağlanabilecek kapasite de idareye tüm lisansları ile teslim edilmelidir.

  17. Kamera görüntüleri izleme yazılımı üzerinden yedekleme yapılacağı zaman kayıt formatı H-264 yada AVI formatında seçilebilir olmalıdır.

  18. Kamera yazılımı Server yazılımına sahip olmalı ve bu yazılım sayesinde kamera portları yönlendirilmeye gerek kalmadan sadece server bilgisayar portu ile web yada mobil izleme sağlayabilmelidir.

  19. İzleme yazılımı E-MAP özelliğine sahip olmalı ve en az 4 kamera görüntüsü harita üzerinde tıklanarak açılabilmelidir.

  20. Kameranın parlamayı ve IR LED ışığının dağılmasını veya yansımasını engelleyici olarak çift cam teknolojisinde sahip olmalıdır.

  21. Kamera kablosu RJ-45 Soketinin dış etkenlerden etkilenmemesi ve soketin gevşeyerek bağlantının kopmasını engelleyen kablo koruma contasını üzerinde bulundurmalıdır.

  22. Kamera, toza ve suya dayanıklı yapıda IP66 standartlarını desteklemelidir.

  23. Kamera, ısınma kaynaklı oluşabilecek istenmeyen durumlar için extra korumalı ve metal kasa olmalıdır.

  24. Kamera POE (Ethernet kablosu üzerinden besleme)özelliğine sahip olmalıdır.

  25. Kameranın POE özelliği Aktif ve Pasif Poe swichlerde çalışabilir durumda olmalıdır.

  26. Kamera görüntü transferi WEB HTML kod ve SDK özelliği olmalıdır. SDK kodları bir CD içerisinde idareye teslim edilmelidir

  27. Kamera ONVIF ortak yazılım desteği olmalı bu sayede ONVIF desteği olan NVR kayıt cihazlarına marka ve model ayrımı olmadan bağlanabilmelidir.

  28. Kameranın üreticisinin ONVIF ortak yazılım birliğine kaydı olmalı. ONVIF üye listesini gösteren internet sitesinde firma adı geçmelidir.

  29. Kameralar, DVR ve NVR cihazlar sistemin uyumlu çalışması açısından aynı marka olmalıdır.

  30. Kameralar YERLİ MALI olmalı. İdareye YERLİ MALIolduğunu gösterir üretici belgesi verilmelidir.

  31. Kamera, Avrupa Birliği ülkelerinde de kullanıma uyumluluğunu belirtir CE standardına sahip olmalıdır.

  32. Kamera, insan sağlığını tehdit etmeyen malzemelerle üretildiğini gösteren RoHS belgesine sahip olmalıdır.

  33. Kamera -20cºile +50cº arasındaki sıcaklıklarda çalışabilir yapıda olmalıdır. Bu sıcaklık değerleri kamera kasası içerisinde ısıtıcı/soğutucu fan bulunması halinde -30cº ile +70cº sıcaklıkta dahi çalışabilir yapıda olmalıdır.

  34. Kamera en az 2 ( iki ) yıl garantili olmalıdır.


      Ana sayfa


  Mp şartname cihaz, 5”sony exmor mp cmos görüntü sensörüne

  Indir 24.75 Kb.