bilgiz.org

Kütüphane Araç Çubuğu: (Toolbar)

 • Windows, Vista İçin
 • Barboros Kütüphanesi
 • Veritabanı menüsüne
 • Katalog tarama menüsünde
 • Duyurular kısmında
 • 2 İletişim • Tarih01.10.2017
  Büyüklüğü10.08 Kb.

  Indir 10.08 Kb.

  Kütüphane Araç Çubuğu: (Toolbar)

  Araç çubuğunu download etmek için http://library.bahcesehir.edu.tr adresine giriniz ve duyurular kısmındaki Kütüphane toolbar haber linkine klikleyiniz. Ya da aşağıdaki adreslerden download edebilirsiniz.  http://bahunivlibrary.ourtoolbar.com/   (Windows, Vista, Mozilla Firefox)

  Windows, Vista İçin :   http://libris.bahcesehir.edu.tr/dosyalar/BahUnivLibrary.exe 

  Mozilla Firefox İçin : http://libris.bahcesehir.edu.tr/dosyalar/BahUnivLibrary.xpi

  Araç çubuğunu belirtilen web adresinden ve belirtilen sistem yönlemdirmelerine dikkat ederek download ediniz. (Windows ve Mozilla Firefox için ayrı download etmelisiniz.)  Araç çubuğu download sayfası.  Download edilen exe’yi çalıştırınız. Barboros Kütüphanesi yazan kısım da yer alan küçük ok işaretine kliklediğinizde arkadaşına öner, yardım, iletişim, Çubuğu yenile menüsü açılacaktır. Zaman zaman araç çubunu yenile alanına klikleyerek araç çubuğunu güncelleyebilirsiniz. Bu yenileme işlemi kütüphanedeki yenilik, duyuru vs. işlemleri takip etmenizi sağlayacaktır.

  Veritabanı menüsüne kliklediğinizde kütüphanenin abone olduğu tüm veritabanlarını (42 veritabanı) görebilir, seçilen veritabanına klikleyerek istediğiniz veritabanına ulaşabilirsiniz.

  Veritabanlarına uzaktan erişim ayarlarını bu kısımda görebilirsiniz.

  Katalog tarama menüsünde kütüphanenin online kataloğu (OPAC), ULAKBİM Süreli Yayınlar Toplu kataloğu, Yordam-BahçeşehirToplu katalog, Yök Tez kataloğu, UBYT Dergi Listesi ABC grubu 2007 ve 2008 dergi listeleri yer almaktadır.  Duyurular kısmında ; kütüphane ile ilgili haberler, veritabanı duyuruları vb. bilgiler yer almaktadır.  1 Hesabım : Menüsünden kütüphane işlemlerine erişebilir, ILL istek, satın alınmasını istediğiniz yayınların bilgisini girebilir, ödünç işlemleri vb. işlemleri takip edebilirsiniz.

  2 İletişim : Bu kısımda kütüphane personeli iletişim bilgileri yer almaktadır.

  3 İnternet kaynakları : Akademik web sayfalarının adresleri yer almakta ve bu kısım geliştirilmektedir.

  Araç çubuğu ile ilgili öneri ve eleştirilerinizi yazarsanız çok memmun olurum.

  Saygılarımla.

  Ayhan Tuğlu  atuglu@bahcesehir.edu.tr      Ana sayfa


  Kütüphane Araç Çubuğu: (Toolbar)

  Indir 10.08 Kb.