bilgiz.org

Kurulum adımları: Sıkıştırılmış dosyayı Hdd sürücünüze açın

 • Dikkat bilgileri başka bir dosyadan kopyalayıp yapıştırmayın. Bu hatalara neden olabilir!
 • Akıllı Tahta Kurulumu • Tarih13.07.2017
  Büyüklüğü10.16 Kb.

  Indir 10.16 Kb.

  Kurulum adımları: Sıkıştırılmış dosyayı Hdd sürücünüzde bir klasöre açın. Klasörün içinde aşağıda listesi bulunan dosyalar ve bu kurulum dosyası bulunacak.

  Flash_hazırla.exe dosyasını çalıştırın.  İl-İlçe ve Okul adını girin. En az 9 en fazla 16 karakterden oluşan güçlü bir şifre belirleyin.

  Daha sonra “Ayarları Kaydet” butonuna basın. Bu ayarlar “atak.ini” dosyasına kaydedilecektir. Bu dosya akıllı tahtalara kurulum yapılırken kullanılacak. Dikkat bilgileri başka bir dosyadan kopyalayıp yapıştırmayın. Bu hatalara neden olabilir!

  Bu programı kapatmadan kullanıcılara flash anahtarları da oluşturabilirsiniz.

  Eğer programı kapatırsanız şifre kaydedilmediği için her seferinde aynı şifreyi girmeniz gerekir. Eğer şifreyi değiştirmek istiyorsanız “Ayarları Kaydet” butonuna tıklamanız yeterlidir. Program açıkken bir flash bellek takıyoruz. Kullanıcı bilgilerini girip “Anahtar Oluştur” düğmesine basıyoruz.  En az bir adet program kaldırma flash belleği oluşturunuz. Bunun için yapmanız gereken “Atak programını kaldırma diski/anahtarı oluştur !” kutucuğunu işaretleyip “Anahtar Oluştur” demek.

  Hdd sürücünüzdeki “bte_org_tr” klasörünü flash belleğinize kopyalayın ve Akıllı Tahta kurulumuna geçelim.
  Akıllı Tahta Kurulumu: Öncelikle programın dış müdahale ile kaldırılmasını önlemek amacıyla: Bios ayarlarından bilgisayarın sadece Hdd ile başlamasını, diğer boot edilebilir sürücülerin kapatılmasını sağlayıp (disable) BIOS girişine şifre koyunuz. Akıllı tahtayı Administrator kullanıcısıyla açın. Eğer varsa Antivirüs programlarınızı kuruluma geçmeden önce kapatınız. Flash belleğinizdeki “atak_kur.exe” dosyasını çalıştırın.

  Program açıldığında “Kabul ediyorum” kutucuğunu işaretleyip “Kur” düğmesine basınız.  Kurulum bitince sizden sınıf ismi girmeniz istenir. Sadece sınıf adını giriniz.


  Bu bilginin girişinden sonra kilitleme ekranı karşınıza gelecektir. Eğer takılı bulunan flash bellek anahtar olarak ayarlanmışsa bu flash belleğinizi çıkarıp tekrar takınız. Değilse anahtar bir flash bellek takınız.

  Flash bellek takıldığında bu ekran kapanacaktır. Eğer ders arasında çalışmanız yarım kaldıysa akıllı tahtanın sizi beklemesini sağlayabilirsiniz. Bunun için flash bellek çıkarılmadan önce ekranın sağ alt tarafındaki program simgesine sağ tıklanır ve kaç dakika ara verilmek isteniyorsa seçilir. Daha sonra flash bellek çıkarılır. Program güvenli modda çalışacak şekilde ayarlanmıştır. Anahtar ile bilgisayar açıldığında program korumasız hale gelmektedir. Kullanıcının programa müdahale edilmesine izin vermemesi gerekir.


      Ana sayfa


  Kurulum adımları: Sıkıştırılmış dosyayı Hdd sürücünüze açın

  Indir 10.16 Kb.