bilgiz.org

Karel dsl 200 usb adsl modem konfigürasyonu adım 1- fiziksel Bağlantılar

 • PHONE
 • Plug your DSL device now
 • Karel DSL102 Modem Wizard
 • Restart Now
 • Adım 3
 • KAREL DSL102 Dial-Up Connection
 • User name • Tarih01.10.2017
  Büyüklüğü13.13 Kb.

  Indir 13.13 Kb.

  KAREL DSL 200 USB ADSL MODEM KONFIGÜRASYONU


  Adım 1- Fiziksel Bağlantılar
  Önce RJ-11 ADSL kablosu ve mikrofiltre(splitter) bağlantıları aşağıdaki gibi yapılmalıdır.


  1. RJ-11 ADSL kablosunun bir ucunu DSL102'nin LINE (Hat) girişine takınız. Kablonun diğer ucunu ADSL hattınıza bağlayınız.
  2. ADSL hattınız üzerinden telefon görüşmelerini yapmak için telefonunuzun kablosunu mikrofiltreye, mikrofiltreyi de DSL102’nin PHONE girişine bağlayınız.
  Adım 2 -Yazılım Kurulumu
  Sürücü yazılımının kurulacağı PC'nin işletim sistemi Windows 98, Windows 98 Second Edition, Windows 2000, Windows Me yada Windows XP’den biri olabilir.
  1. Kurulum CD'sini CD-ROM sürücüsüne yerleştiriniz. Kurulum CD'si otomatik olarak çalışacaktır. Ekranda aşağıdaki pencere göründüğünde Install'a (Kur) tıklayınız.

  2. Açılan pencerede bağlantı tipleri için 3 seçenek sunulacaktır. PPPoE’ye tıklayınız.

  3. Windows modem sürücüsünü kuracaktır.

  4. Kurulum sırasında Windows, USB modeminizi PC'nize bağlamanızı isteyecektir. (Plug your DSL device now). USB kablosunun dörtgen ucunu PC'nizin USB girişine takınız. Sonra kablonun kare ucunu modemin USB girişine takınız.

  5. USB modeminiz sistem tarafından algılanacak ve ilgili mesajlar ekranda belirecektir. (Windows 98 işletim sistemindeki kurulumlarda Windows 98 CD’nizi,CD sürücüye takmanız istenebilir.)
  6. Karel DSL102 Modem Wizard (Karel DSL102 Modem Sihirbazı) penceresi ekranda belirdiğinde, kurulumu sonlandırmak için Finish (Son) butonuna tıklayınız.

  7. Değişiklikleri etkinleştirmek için açılan penceredeki Restart Now (Şimdi yeniden başlat) butonuna tıklayınız veya DSL Sihirbazı belirli bir süre sonunda bilgisayarınızı yeniden başlatacaktır.
  8. Kurulum işlemi tamamlanmıştır. Bilgisayarım (My Computer) simgesine sağ tıklayıp Özellikler'i (Properties) seçip Aygıt Yöneticisi (Device Manager) sekmesine tıkladığınızda Sistem Özellikleri (System Properties) penceresi açılacaktır. Ağ bağdaştırıcıları'nı (Network adapters) kontrol ediniz.

  Modeminizin doğru olarak kurulduğunu aşağıdaki penceredeki gibi görmelisiniz.
  Adım 3 - Internet'e Bağlanma
  Sürücüyü kurduktan sonra yazılım kurulumu, Çevirmeli Ağ (Dial-Up Networking) klasöründe Internet’e bağlantı için bir simge, masaüstünde de bu simgeye kısayol yaratır.
  Aşağıdaki adımlar Windows 98 ve Me için geçerlidir. Windows 2000 yada XP kullanıyorsanız farklı pencere adları ya da tanımlarla karşılaşabilirsiniz, ancak fonksiyonlar bütün işletim sistemleri için aynıdır. Farklı işletim sistemleri için lütfen CD içindeki Kullanım Kılavuzu'na başvurunuz.
  1.Masaüstündeki KAREL DSL102 Dial-Up Connection simgesine çift tıklayınız.


  2. Connect to penceresi açılacaktır.

  a. Servis sağlayıcınızın belirlemiş olduğu kullanıcı adını (User name) ve şifreyi (Password) giriniz.
  b. Bağlanmak için Connect tuşuna tıklayınız.
  3. Connection Established (Bağlantı Kuruldu) penceresi göründüğünde Internet’e bağlantınız yapılmış olacaktır. Close (Kapat) butonuna tıklayınız.
  Dikkat! PPPoE/PPPoA için varsayılan VPI, VCI değerleri 8/35’tir.


      Ana sayfa


  Karel dsl 200 usb adsl modem konfigürasyonu adım 1- fiziksel Bağlantılar

  Indir 13.13 Kb.