bilgiz.org

İletişim Hizmetleri Emre Ünlüsoy Özcan Altunkaya

 • 2N ve Cisco artık aynı dili konuşuyor
 • 24.06.2011, İstanbul
 • 2N VoiceBlue Next
 • Maliyetler düşerken, iletişim yetenekleri artıyor
 • 2N VoiceBlue Next, Cisco CallManager’ın mevcut yeteneklerine yeni beceriler katıyor
 • Bircom hakkında • Tarih30.09.2017
  Büyüklüğü15.36 Kb.

  Indir 15.36 Kb.
  Basın bülteni

  Bilgi için:

  Contactplus+ İletişim Hizmetleri

  Emre Ünlüsoy – Özcan Altunkaya  emreu@contactplus.com.tr

  ozcana@contactplus.com.tr

  Tel : 0(212) 229 76 26

  Faks: 0(212) 229 95 25

  2N VoiceBlue ve Cisco Call Manager’in uyumu sayesinde kurumların mobil iletişim maliyetlerini düşüyor  2N ve Cisco artık aynı dili konuşuyor

  Kurumsal iletişim çözümleri pazarının iki önemli markası 2N ile Cisco, kurumların mobil iletişim maliyetlerini azaltacak bir gelişmeye imza attı. Yeni nesil VoIP ağ geçidi olan 2N VoiceBlue Next ile IP tabanlı bir telefon santrali olan Cisco CallManager, bundan böyle uyumlu olduklarını duyurdu. Birbirini tamamlayan bu iki ürün sayesinde kurum çalışanları masa telefonlarını ofis dışındayken cep telefonları üzerinden yanıtlayabiliyor, hatta gelen aramayı ofisteki bir başka arkadaşının telefonuna aktarabiliyor. Bunun yanında masa telefonlarından gerçekleştirilen mobil aramaların GSM ağ geçidi üzerinden yapılmasıyla düşen arama maliyetleri ve “Bedava dakika sayacı” gibi maliyet kontrol özellikleri ise kurumların en büyük faydayı faturalarında görmesini garantiliyor.

  24.06.2011, İstanbul
  Kurumsal iletişim çözümleri pazarının iki önemli markası 2N Telecommunications ve Cisco, kurumların mobil iletişim maliyetlerini azaltacak yeni bir gelişmeye imza attı. Daha önce 2N Telecommunications’ın Cisco Developer Network’e Kayıtlı Geliştirici sıfatıyla kabul edilmesi konusunda iş birliğine giden iki markanın, kullanıcıların IP tabanlı ağlarından GSM şebekesine geçişini sağlayan 2N VoiceBlue Next ürünü ile IP tabanlı bir telefon santrali olan Cisco CallManager yazılımının 8.0 ve 8.5 sürümleri artık birbirleriyle uyumlu da çalışıyor.
  Ofis telefonuna gelen aramaları, ofis dışındayken cep telefonunuzdan yanıtlayın
  Birbirini tamamlayan bu iki ürün sayesinde kurum çalışanları masa telefonlarını ofis dışındayken cep telefonları üzerinden yanıtlayabiliyor, hatta gelen aramayı ofisteki bir başka arkadaşının telefonuna aktarabiliyor. Bunun yanında masa telefonlarından gerçekleştirilen mobil aramaların GSM ağ geçidi üzerinden yapılmasıyla düşen arama maliyetleri ve “Bedava dakika sayacı” gibi maliyet kontrol özellikleri ise kurumların en büyük faydayı faturalarında görmesini garantiliyor.
  Maliyetler düşerken, iletişim yetenekleri artıyor
  Anlaşma sayesinde Cisco Call Manager kullanan kurumlar ile Cisco Call Manager ürünlerini projelerinde kullanan sistem entegratörleri  artık GSM ağ geçidi (FCT) gereken projelerinde mevcut Cisco ürünleri ile tam uyumlu çalıştığı Cisco tarafından onaylanmış olan 2N VoiceBlue Next ürününü kullanabilecekler. Ürünlerin tek başlarına sundukları tüm özellikler, bir araya geldiklerinde de eksiksiz bir biçimde kullanılabiliyor.
  2N VoiceBlue Next, Cisco CallManager’ın mevcut yeteneklerine yeni beceriler katıyor
  Cisco’nun IP tabanlı iletişim çözümlerinin merkezinde yer alan Cisco CallManager, 2N VoiceBlue Next ile yeni yetenekler kazanıyor. Bu telefon santralinin dış hat erişimleri, IP ağlara doğru şebeke bağlantısı ile yapılıyor.  Ancak santralin bunu dışında da dış hat bağlantı ihtiyaçları  bulunuyor. Örneğin, karasal telekom şebekesi veya GSM şebekesi gibi IP dışındaki ağlara bağlantı gerektiğinde  tüm IP telefon santralleri gibi CallManager da bir ağ geçidine ihtiyaç duyuyor.  2N VoiceBlue Next, kurum çalışanlarının yaptığı aramaları en az maliyetli rotaya yönlendirirken, ofis telefonuna gelen aramaları cep telefonu üzerinden yanıtlama, cevapsız aramada SMS gönderme gibi çalışanların verimliliğini artıran özellikleriyle de Cisco CallManager’in gücüne güç katıyor.


  Bircom hakkında:

  39 yıllık tecrübesiyle her büyüklükten ve her sektörden firmaya yüksek kaliteli iletişim çözümleri sunan Bircom, tümü kendi alanında teknoloji lideri olan firmaların Türkiye distribütörlüğünü yürütmektedir. Pek çok küresel markanın ülke çapında dağıtım, lokalizasyon, eğitim, saha kurulum desteği, merkezi yönetim hizmetleri ve satış sonrası hizmetleri Bircom tarafından sunulmaktadır. Yazılım geliştirme alanında yürüttüğü çalışmalarla da adından söz ettirmeye başlayan Bircom, “Bircomobile” markasıyla 21. yüzyılın kablosuz iletişim yöntemlerini ülkemiz koşul ve gereksinimleri doğrultusunda özelleştirmekte ve yoğun Ar-Ge çalışmalarıyla bu alanda yenilikçi çözümler hazırlamaktadır.


  Bircom aynı zamanda telekomünikasyon sektörüne yönelik en yüksek seviyede değer yaratmak hedefiyle ve sosyal sorumluluk anlayışıyla Bircom Telekom Akademisi çatısı altında eğitim hizmetleri gerçekleştirmekte, üniversitelerde iletişim laboratuarları oluşturmakta ve böylece hem sektör profesyonelleri hem de haberleşme alanında öğrenim gören gençlerin bilgi birikimini bir sonraki seviyeye taşımayı hedeflemektedir. Bircom, ülkemizin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin sıralandığı Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı’nda 2007, 2008, 2009 ve 2010 yıllarında dört kez üst üste yer alma başarısını göstermiş, yine Deloitte tarafından hazırlanan 2007, 2009 yılları Avrupa Ortadoğu ve Afrika bölgesinde en hızlı büyüyen teknoloji firmaları listelerine girerek ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.      Ana sayfa


  İletişim Hizmetleri Emre Ünlüsoy Özcan Altunkaya

  Indir 15.36 Kb.