bilgiz.org

İletişim Hizmetleri Emre Ünlüsoy Özcan Altunkaya

 • Türk yazılımı Phonsai, dünyanın en beğenilen mobil uygulamaları arasına girdi
 • 23.02.2011, İstanbul
 • Benzersiz özellikleriyle uluslararası alanda dikkat çekiyor
 • Bircom hakkında • Tarih01.10.2017
  Büyüklüğü14.46 Kb.
  TipiYazı

  Indir 14.46 Kb.
  Basın bülteni

  Bilgi için:

  Contactplus+ İletişim Hizmetleri

  Emre Ünlüsoy – Özcan Altunkaya  emreu@contactplus.com.tr

  ozcana@contactplus.com.tr

  Tel : 0(212) 229 76 26

  Faks: 0(212) 229 95 25

  Phonsai, Intel AppUp mağazasına kabul edilen 4. Türk yazılımı olmuştu  Türk yazılımı Phonsai,

  dünyanın en beğenilen mobil uygulamaları arasına girdi

  Bircom’un yenilikçi mobil uygulama geliştirme platformu Phonsai, global alanda ses getirmeye başladı. Intel’in ocak ayında açılan AppUp uygulama mağazasında, kullanıcıların oylarıyla halen en beğenilen birinci uygulama olan Phonsai, dünyanın önde gelen bilişim yayınlarından ITBusinessEdge.com tarafından da Intel AppUp üzerindeki En İyi 10 Yardımcı Program arasında ikinci gösterilerek uluslararası bir başarıya imzası attı.

  23.02.2011, İstanbul
  Bircom tarafından iki yıllık bir Ar-Ge sonunda geliştirdiği mobil uygulama geliştirme platformu Phonsai, adını global platformlarda da duyurmaya başladı. Intel’in AppUp uygulama mağazasına kabul edilir edilmez, kullanıcıların oylarıyla tüm uygulamalar içinde en beğenilen uygulama olan Phonsai, dünyanın önde gelen BT otoritelerinden ITBusinessEdge.com tarafından da Intel AppUp uygulama mağazasındaki En İyi 10 Yardımcı Program arasında ikinci sırada gösterildi. Intel Atom işlemcili kişisel bilgisayarlar, netbook ve tablet bilgisayarların içinde bulunduğu ve kullanıcıların yazılım ürünlerini bilgisayarlarına indirerek kullanabildikleri global bir platform olan Intel AppUp yazılım mağazası Ocak ayında duyurulmuş ve sadece 1,5 ayda 450.000 kullanıcıya ulaşarak dünyanın bu alandaki en önemli platformlardan biri haline gelmişti. ITBusinessEdge.com okuyucularına Phonsai’yi şu sözlerle tanıttı: “Kod yazmadan çok sayıda platforma yönelik kendi mobil uygulamalarınızı yaratan Phonsai, sıradan PC kullanıcılarının kolayca mobil uygulama geliştirmesi için tasarlandı. Phonsai, iPhone, Blackberry, J2ME, Symbian ve Windows Mobile platformlarına yönelik mobil uygulamalar hazırlıyor.”
  Benzersiz özellikleriyle uluslararası alanda dikkat çekiyor

  Halen dünya çapında 400 bine yakın kişinin cep telefonu ya da mobil cihazına yüklenmiş durumda bulunan Phonsai, dakikalar içinde katalog, broşür gibi mobil araçlar geliştirmeyi mümkün kılıyor. Bircom tarafından TÜBİTAK desteğiyle üretilen bir yazılım olan Phonsai, artık Intel AppUp üzerinden dünya çapında binlerce şirket tarafından, kendi mobil uygulamalarını geliştirmeleri amacıyla da kullanılıyor. Phonsai mobil pazarlama yapan, şirket içi eğitimleri olan, son kullanıcıya destek veren, çağrı merkezi olan tüm firmaları hedefleyen geniş bir yelpazeye hitap ediyor. Bu nedenle Intel AppUp platformunun Phonsai’yi dünyada satılan tüm Intel Atom işlemcili bilgisayarlara dağıtacak olması büyük önem taşıyor.


  Phonsai, AppUp platformunda son kullanıcılara yönelik temel özellikleriyle bulunuyor. Ürünü bireysel olarak deneyen ve kurumsal versiyona geçmek isteyen firmalar içinse devreye Bircom giriyor. Kullanıcıların mobil uygulama geliştirmek için teknik bir bilgiye ihtiyacı olmaması ve Phonsai ile oluşturulan uygulamanın birçok telefonda çalışması Phonsai’yi ayrıcalıklı kılıyor.


  Bircom hakkında:

  39 yıllık tecrübesiyle her büyüklükten ve her sektörden firmaya yüksek kaliteli iletişim çözümleri sunan Bircom, tümü kendi alanında teknoloji lideri olan firmaların Türkiye distribütörlüğünü yürütmektedir. Pek çok küresel markanın ülke çapında dağıtım, lokalizasyon, eğitim, saha kurulum desteği, merkezi yönetim hizmetleri ve satış sonrası hizmetleri Bircom tarafından sunulmaktadır. Yazılım geliştirme alanında yürüttüğü çalışmalarla da adından söz ettirmeye başlayan Bircom, “Bircomobile” markasıyla 21. yüzyılın kablosuz iletişim yöntemlerini ülkemiz koşul ve gereksinimleri doğrultusunda özelleştirmekte ve yoğun Ar-Ge çalışmalarıyla bu alanda yenilikçi çözümler hazırlamaktadır.


  Bircom aynı zamanda telekomünikasyon sektörüne yönelik en yüksek seviyede değer yaratmak hedefiyle ve sosyal sorumluluk anlayışıyla Bircom Telekom Akademisi çatısı altında eğitim hizmetleri gerçekleştirmekte, üniversitelerde iletişim laboratuarları oluşturmakta ve böylece hem sektör profesyonelleri hem de haberleşme alanında öğrenim gören gençlerin bilgi birikimini bir sonraki seviyeye taşımayı hedeflemektedir. Bircom, ülkemizin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin sıralandığı Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı’nda 2007, 2008, 2009 ve 2010 yıllarında dört kez üst üste yer alma başarısını göstermiş, yine Deloitte tarafından hazırlanan 2007, 2009 yılları Avrupa Ortadoğu ve Afrika bölgesinde en hızlı büyüyen teknoloji firmaları listelerine girerek ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.      Ana sayfa


  İletişim Hizmetleri Emre Ünlüsoy Özcan Altunkaya

  Indir 14.46 Kb.