bilgiz.org

Gelecek senaryonuz hazır olsun Yeşim Tekstil Fütüristler Kulübü, Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı’yı “Gelecek Senaryoları ve Teknoloji” konulu bir söyleşiyle Yeşimlilerle buluşturdu

 • Fütüristler Kulübü Yeşimlilere Vizyon Veriyor • Tarih29.12.2017
  Büyüklüğü8.2 Kb.

  Indir 8.2 Kb.  Gelecek senaryonuz hazır olsun
  Yeşim Tekstil Fütüristler Kulübü, Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı’yı “Gelecek Senaryoları ve Teknoloji” konulu bir söyleşiyle Yeşimlilerle buluşturdu.
  Geçtiğimiz günlerde Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı , Yeşim Fütüristler Külübü’nün davetlisi olarak geldiği Yeşim Tekstil’de, teknolojinin 3-5 yıl sonrasında geleceği noktaları anlatarak her firmanın kendisini geleceğin teknolojilerine göre konumlandırması gerektiğine dikkat çekti.
  Teknolojinin her geçen gün daha çok hayatımızın içinde yer aldığı günümüzde Microsoft Genel Müdürü Yardımcısının söyledikleri çarpıcı bilgiler ve açıklamalar da gelecekte teknolojinin ne kadar çok hayatımızın vazgeçilmezi olacağını bir kez daha gözler önüne serdi. Yeşimlilere özel yaptığı söyleşide katılımcılara izlettirdiği gelecek teknolojileri ile ilgili çarpıcı video filmlerle de dikkat çeken Kundakçı, sonrasında anlattığı bilgilerle de Yeşimlilere firmalarının ve kendilerinin gelecek senaryoları için kafa yormaları gerektiğini bir kez daha hatırlattı.
  Günümüzde teknolojiyle ilgili her bilginin 4 yılda bir güncellendiğini ve değiştiğini söyleyen Kundakçı, eğer ayakta kalmak başarılı olmak istiyorsak bu değişime hem firmamızı hem de kendimiiz adapte etmemiz gerektiğini ifade etti. Dünya ekonomisinin hızla eksen değiştirdiğini, uzmanların gelecekte dünya ekonomisinde Brezilya, Rusya, Çin, Hindistan ve Endonezya ekonomilerinin çok daha baskın olacağını, Türkiye ekonomisinin İtalya ekonomisiyle eşdeğer olacağını öngördüğünü söyledi.
  Gelecekte iş yapış şeklinde de değişiklikler olacağını ofis kavramından ziyade kişilerin bireysel olarak çalışacakları, danışmanlık yapacakları internet erişimi ile işlerini takip edecekleri bir iş dünyası olacağını ifade eden Kundakçı, bilgisayar ve internetin ise hayatımızın önemli bir parçası olacağından bahsetti. İnternetin gelişim ve kullanım sıklığına paralel olarak da insanların hayatında sosyal ağların öneminin hızla artacağından bahseden Kundakçı, kişiler artık kararlarını eşe dosta sormaktan ziyade internet üzerinden topladığı bilgilerle verecek dedi. Bu yüzden şirketlerin tanıtım ve pazarlama faaliyetlerini internet ortamına taşımasının öneminden bahseden Kundakçı, gelecekte insanların mağazalardan ziyade internet üzerinden siparişle alışveriş yapmayı tercih edeceklerine de dikkat çekti.
  Dünyada 23 milyon Windows Live kullanıcısı olduğunu bunun %4’ünün de Türkiye’den kayıtlı olduğunu söyleyen Kundakçı; “Şu an 29 milyon civarında Windows Live kullanıcısı var ve dünyada hiçbir alanda Türkiye %4 pay sahibi değil. Bu rakam Türkiye’nin toplam nüfusu da düşünüldüğünde çok yüksek ve bu rakam bize internetin Türkler için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösteriyor. Bu yüzden firmalar gelecekte ayakta kalmak istiyorlarsa iş yapış şekillerinde mutlaka teknolojiyi kullanmalılar ve gelecek senaryolarını hazırlamalılar dedi. ” dedi.
  Fütüristler Kulübü Yeşimlilere Vizyon Veriyor
  Firma bünyesinde çalışanların ilgi alanlarına ve beklentilerine göre çeşitli sosyal aktivite kulüplerini faaliyete geçiren Yeşim, Fütüristler Kulübü aracılığı ile düzenlediği etkinliklerle de Yeşimlilere gelecek konusunda vizyon verecek etkinlikler düzenliyor 2009 yılında kurulan kulüp etkinlikleri de Yeşimliler tarafından ilgiyle takip ediliyor.


      Ana sayfa


  Gelecek senaryonuz hazır olsun Yeşim Tekstil Fütüristler Kulübü, Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı’yı “Gelecek Senaryoları ve Teknoloji” konulu bir söyleşiyle Yeşimlilerle buluşturdu

  Indir 8.2 Kb.