bilgiz.org

Erdas Imagine Professional yazılımı adet canoco for Windows yazı

 • BİRİMİ KDV ORAN AÇIKLAMA BİRİM FİYAT
 • CANOCO 4.5 for Windows yazılımı 1 adet
 • Sabit radyo modemli TUSAGA aktif uyumlu küresel konumlama sistemi (GNSS) 1 adet
 • Gezici radyo modemli TUSAGA aktif uyumlu küresel konumlama sistemi (GNSS) 1 adet
 • SABİT RADYO MODEMLİ TUSAGA AKTİF UYUMLU KÜRESEL KONUMLAMA SİSTEMİ (GNSS) TEKNİK ŞARTNAMESİ KONU
 • Ölçü Yöntemi
 • 5. KONTROL ÜNİTESİ ve YAZILIMI
 • GEZİCİ RADYO MODEMLİ TUSAGA AKTİF UYUMLU KÜRESEL KONUMLAMA SİSTEMİ (GNSS) TEKNİK ŞARTNAMESİ KONU • Tarih01.10.2017
  Büyüklüğü52.42 Kb.
  TipiYazı

  Indir 52.42 Kb.

  MALZEME LİSTESİ

  PROJE NO: 2012/95

  Sıra NO

  MALZEMENİN ADI

  MİKTAR

  BİRİMİ

  KDV ORAN

  AÇIKLAMA

  BİRİM FİYAT

  TOPLAM FİYAT  Erdas Imagine Professional yazılımı

  1

  adet  CANOCO 4.5 for Windows yazılımı

  1

  adet  Sabit radyo modemli TUSAGA aktif uyumlu küresel konumlama sistemi (GNSS)

  1

  adet
  Teknikşartname Ek’tedir.

  Gezici radyo modemli TUSAGA aktif uyumlu küresel konumlama sistemi (GNSS)

  1

  adet
  Teknikşartname Ek’tedir.
  SABİT RADYO MODEMLİ TUSAGA AKTİF UYUMLU KÜRESEL KONUMLAMA SİSTEMİ (GNSS) TEKNİK ŞARTNAMESİ


  1. KONU

  Harita, Ölçme, Aplikasyon, Altlık harita yükleyerek arazide güncelleme işlerinde TUSAGA AKTİF (CORS-TR) sistemini kullanarak uygulamaları yapabilmek amacıyla 1 (bir) Adet Sabit CORS cihazı satın alınacaktır.


  1. GNSS ALICISI

   1. Alıcı, en az 120 kanallı olacak, tam taşıyıcı dalga boylarıyla GPS ve GLONASS uydularından L1 ve L2 taşıyıcı fazları, GPS L1-C/A, L1/L2 P-kodlar, GLONASS L1-C/A ve L2-P kodlarını, WAAS/EGNOS kod ve taşıyıcı izleyebilecek özellikte olacaktır. Cihaz GALILEO uyduları çalışmaya başlandığında Anten veya GNSS donanımları değişmeden yazılım yüklemesi ile çalışabilecektir.

   2. GPS+GLONASS L1/L2 kullanarak herhangi bir referans istasyon sağlayıcısı ile birlikte çalışma, referans istasyon uyumluluğuna sahip olacaktır. Sistem özellikle şehir içindeki az uydu sayısından dolayı en az 3 adet GPS + 2 adet GLONASS, veya 3 adet GLONASS + 2 adet GPS uyduları ile çalışıp sonuç üretebilmelidir.

   3. Alıcı, RTK ağlarda (VRS, FKP, MAC), yani CORS-TR veya TUSAGA-AKTİF ağında, Gezici olarak çalışabilmelidir.

   4. RTK (Real Time Kinematic) çalışmalarda arazide maksimum taşınabilirlik ve esneklik bakımından alıcı kompakt (anten ve GNSS alıcısı bütünleşik yapıda), hafif ve tamamen kablosuz olacaktır.

   5. GNSS sistemi, kendi özel veri formatından başka RTCM 2.3, RTCM 3.1, CMR+, NTRIP protokolü ile NMEA 0183 protokol ve formatlarını da desteklemelidir.

   6. GNSS alıcısı, en az RS232, RS422, USB ve Bluetooth ara yüzlerine sahip olmalı, seri port üzerinden Event Marker giriş ve 1 PPS çıkış ara yüzü sağlamalıdır.

   7. Alıcıda GSM/GPRS/EDGE haberleşme modülü seçenekleri olmalıdır. GSM modülü en son modül olan 3.5 G özellikli olmalıdır

   8. Alıcılar açıldığında ilk fix süresi 1 dakikadan fazla olmamalıdır.

   9. 5 Hz güncelleme hızına sahip olmalı, veri kayıt entervali 0.1 ile 999 saniye arasında seçilebilmelidir.

   10. Alıcı, çift frekanstaki (L1 ve L2 fazı, L1 ve L2 pseudarange ve almanak bilgileri) tüm ölçüleri Statik ölçü sırasında depolayabilecek en az 128 (yüzyirmisekiz) MB’lık dahili belleğe sahip olmalı ve ayrıca bir USB üzerinden bellek kapasitesi artırılabilmelidir.

   11. Alıcılar RTK, Post-Proses ve RTK ağ Gezici (VRS, FKP, MAC) işletim modlarında kullanılabilmelidirler. Uygun koşullarda sistem performansı aşağıdaki doğruluk ve istekleri karşılamalıdır (RMS):


  Ölçü Yöntemi Yatay Düşey
  Statik mod 5 mm+0.5 ppm 10 mm+1 ppm

  Hızlı statik 5 mm+0.5 ppm 10 mm+1 ppm

  Kinematik 10 mm+1 ppm 20 mm+1 ppm

  RTK (1 Hz) 10 mm+1 ppm 20 mm+1 ppm
   1. Batarya bitmesi, arızası durumunda o zamana kadar toplanan tüm veriler saklanmalı ve kaybolmamalıdır. Veriler alıcıdan PC ‘ye güvenle transfer edilmelidir.

   2. Alıcı üzerinde izleme ve denetleme için grafik OLED ekran bulunmalıdır. OLED ekran üzerinden gördüğü uydu sayısı, kullandığı uydu sayısı, bataryanın yüzde durumu, hafızanın yüzde durumu, bluetooth ve GSM bağlantısı gösterilmelidir.

   3. Alıcı gelişmiş faz belirsizliği çözüm tekniğine sahip olmalı, uygun koşullarda %99.9 güvenirlikle 2 saniyenin altında sürede RTK initializasyon gerçekleşmelidir.


  3. GÜÇ

   1. GPS alıcısı dahili ve harici batarya ile kullanılabilme kapasitesine sahip olmalıdır.

   2. Cihazın içerisindeki dahili batarya sistemi ile değiştirilmeksizin en az 7 saat çalışılabilmelidir. Ayrıca bir adet yedek dahili batarya verilecektir.

   3. Harici güç girişi olmalıdır. Güç girişi 6-28 VDC olmalıdır.

   1. Dahili bataryalar hem cihaz üzerinden hem de dışarı çıkartılarak harici şarj cihazı ile yeniden şarj edilebilir özellikte olmalıdır. Harici şarj cihazı verilecektir.

  4. ÇEVRESEL KOŞULLAR

   1. Alıcı, kontrol ünitesi, harici batarya ve GNSS anteni arazi koşulları için elverişli olmalı, çalışma sırasında kum, toz, yağmur vb. etkilenmemelidir.

   2. GNSS alıcısı, -30 °C’den +55 °C’ye kadar olan sıcaklıklardaki çevre koşullarında çalışabilecektir (ölçü yapabilecektir).

   3. Konnektörler tam sızdırmaz yapıda olmalıdır.

   4. GNSS anteni jeodezik kalite anten olmalıdır. Yatayın üzerinde doğru ve sürekli sinyal izleme, çevredeki yüzeylerden yansıyan sinyalleri atacak yapı ve özellikte tasarlanmış olmalıdır.

  5. KONTROL ÜNİTESİ ve YAZILIMI

   1. Kontrol ünitesi en az son teknoloji Windows Mobile 6.5 işletim sisteminde çalışabilmeli ve en az 1Gb dahili hafızalı ve 16 GB SDHC kart takılabilir özellikte olmalıdır.

   2. Kontrol ünitesi, gözü yormayan, kolay okunur, büyük, arkadan aydınlatmalı, renkli TFT-LCD grafik özelliklerinde dokunmatik ekrana sahip olmalıdır.

   3. Kontrol ünitesi metre-altı hassasiyette DGPS özelliğinde olacaktır. Tek başına bağımsız da kullanılabilecektir.

   4. Kontrol ünitesi sağlam yapılı, toz ve su geçirmez (IP65), şoka dayanıklı (1.5 metreden düşmeye), -20°C ve +60°C arasındaki sıcaklıklarda çalışabilir özellikte olmalıdır.

   5. Kontrol ünitesi Bluetooth kablosuz teknoloji kullanmalı, kontrol ünitesi 32GB’a kadar harici USB bellekleri okuyup işlem yapabilmelidir.

   6. Kontrol ünitesi şarj edilebilir, çıkartılabilir, bir dâhili Lithium-Ion dahili bataryaya sahip olmalıdır.

   7. Kontrol ünitesi, bütünleşik yüksek performanslı GPS, RTCM real-time düzeltme girişine hazır ve kendi üzerinde bulunan GPS alıcı ve anteni ile de mobil GIS uygulamalarında da kullanılabilir özellikte olmalıdır. Kontrol ünitesi, istikşaf, ön-ölçmeler ve GIS veri derleme gibi ek işler için de kullanılabilen bir el tipi metre-altı GPS alıcısı özelliklerinde olmalıdır.

   8. Kontrol ünitesi yazılımı, statik, hızlı statik, kinematik ve RTK ölçmelerini desteklemeli ve alıcı ile tam bir uyum içerisinde çalışmalıdır.

   9. Gezici alıcıda GSM/GPRS ile VRS/FKP GPS ağına bağlantı yapılabilmelidir. NTRIP desteği olmalıdır.

   10. GSM/GPRS parametreleri bir kullanıcı listesi içinde önceden tanımlanabilmeli ve son seçilen varsayılan olarak gelmelidir.

   11. Kontrol ünitesine NCN, SHP, DXF, GEOTIF, formatlı veriler yüklenebilecektir.

   12. Gezici üzerinde dahili en düşük 3Mpiksel kamera ve mikrofon olacaktır.

   13. Kontrol ünitesi harici şarj ünitesine sahip olmalı, bilgisayara USB veya seri port ile bağlanabilmelidir.
  1. RADYO MODEM

   1. Gezici GPS sayısınca alıcı tipte dahili UHF radyo modem verilecektir.

   2. Sabit GPS alıcıları için en az 4W gücünde UHF verici radyo verilecektir, 2W güce ayarlanabilir olacaktır.


  Sistem Bileşenleri

  1 adet CORS Gezicisi

  1 adet 4gb SD hafıza kartı

  1 adet Dahili bataryayı şarj etmek için harici şarj cihazı

  1 adet DGPS Kontrol ünitesi, kablosu, bataryası ve şarj cihazı

  1 adet Kontrol ünitesi aplikasyon, alım ve altlık harita açma mobil cihaz yazılımı

  1 adet PC-Cihaz arasında veri aktarma, veri çıktısı alma yazılımı

  1 adet RTK ve Kinematik uygulamalar için kullanılan jalon

  1 adet Alıcı ve çevre donanımları için taşıma çantası

  1 adet jalon üzerinde kontrol ünitesi taşıyıcısı

  1 adet Sabit Radyo Modem ve anteni

  7 CİHAZIN TESLİMİ

  Cihaz yerinde ve test edip çalıştırılarak teslim alınacaktır. Yerinde bir günlük eğitim verilecektir.  GEZİCİ RADYO MODEMLİ TUSAGA AKTİF UYUMLU KÜRESEL KONUMLAMA SİSTEMİ (GNSS) TEKNİK ŞARTNAMESİ  1. KONU

  Harita, Ölçme, Aplikasyon, Altlık harita yükleyerek arazide güncelleme işlerinde TUSAGA AKTİF (CORS-TR) sistemini kullanarak uygulamaları yapabilmek amacıyla 1 (bir) Adet Gezici CORS cihazı satın alınacaktır.


  1. GNSS ALICISI

   1. Alıcı, en az 120 kanallı olacak, tam taşıyıcı dalga boylarıyla GPS ve GLONASS uydularından L1 ve L2 taşıyıcı fazları, GPS L1-C/A, L1/L2 P-kodlar, GLONASS L1-C/A ve L2-P kodlarını, WAAS/EGNOS kod ve taşıyıcı izleyebilecek özellikte olacaktır. Cihaz GALILEO uyduları çalışmaya başlandığında Anten veya GNSS donanımları değişmeden yazılım yüklemesi ile çalışabilecektir.

   2. GPS+GLONASS L1/L2 kullanarak herhangi bir referans istasyon sağlayıcısı ile birlikte çalışma, referans istasyon uyumluluğuna sahip olacaktır. Sistem özellikle şehir içindeki az uydu sayısından dolayı en az 3 adet GPS + 2 adet GLONASS, veya 3 adet GLONASS + 2 adet GPS uyduları ile çalışıp sonuç üretebilmelidir.

   3. RTK (Real Time Kinematic) çalışmalarda arazide maksimum taşınabilirlik ve esneklik bakımından alıcı kompakt (anten ve GNSS alıcısı bütünleşik yapıda), hafif ve tamamen kablosuz olacaktır.

   4. GNSS sistemi, kendi özel veri formatından başka RTCM 2.3, RTCM 3.1, CMR+, NTRIP protokolü ile NMEA 0183 protokol ve formatlarını da desteklemelidir.

   5. GNSS alıcısı, en az RS232, RS422, USB ve Bluetooth ara yüzlerine sahip olmalı, seri port üzerinden Event Marker giriş ve 1 PPS çıkış ara yüzü sağlamalıdır.

   6. Alıcıda GSM/GPRS/EDGE haberleşme modülü seçenekleri olmalıdır. GSM modülü en son modül olan 3.5 G özellikli olmalıdır

   7. Alıcılar açıldığında ilk fix süresi 1 dakikadan fazla olmamalıdır.

   8. 5 Hz güncelleme hızına sahip olmalı, veri kayıt entervali 0.1 ile 999 saniye arasında seçilebilmelidir.

   9. Alıcı, çift frekanstaki (L1 ve L2 fazı, L1 ve L2 pseudarange ve almanak bilgileri) tüm ölçüleri Statik ölçü sırasında depolayabilecek en az 128 (yüzyirmisekiz) MB’lık dahili belleğe sahip olmalı ve ayrıca bir USB üzerinden bellek kapasitesi artırılabilmelidir.

   10. Batarya bitmesi, arızası durumunda o zamana kadar toplanan tüm veriler saklanmalı ve kaybolmamalıdır. Veriler alıcıdan PC ‘ye güvenle transfer edilmelidir.

   11. Alıcı üzerinde izleme ve denetleme için grafik OLED ekran bulunmalıdır. OLED ekran üzerinden gördüğü uydu sayısı, kullandığı uydu sayısı, bataryanın yüzde durumu, hafızanın yüzde durumu, bluetooth ve GSM bağlantısı gösterilmelidir.

   12. Alıcı gelişmiş faz belirsizliği çözüm tekniğine sahip olmalı, uygun koşullarda %99.9 güvenirlikle 2 saniyenin altında sürede RTK initializasyon gerçekleşmelidir.

   13. Alıcılar RTK, Post-Proses ve RTK ağ Gezici (VRS, FKP, MAC) işletim modlarında kullanılabilmelidirler. Uygun koşullarda sistem performansı aşağıdaki doğruluk ve istekleri karşılamalıdır (RMS):


  Ölçü Yöntemi Yatay Düşey

  Statik mod 5 mm+0.5 ppm 10 mm+1 ppm

  Hızlı statik 5 mm+0.5 ppm 10 mm+1 ppm

  Kinematik 10 mm+1 ppm 20 mm+1 ppm  RTK (1 Hz) 10 mm+1 ppm 20 mm+1 ppm


   1. Alıcı, RTK ağlarda (VRS, FKP, MAC), yani CORS-TR veya TUSAGA-AKTİF ağında, Gezici olarak çalışabilmelidir.


  3. GÜÇ

   1. GPS alıcısı dahili ve harici batarya ile kullanılabilme kapasitesine sahip olmalıdır.

   2. Cihazın içerisindeki dahili batarya sistemi ile değiştirilmeksizin en az 7 saat çalışılabilmelidir. Ayrıca bir adet yedek dahili batarya verilecektir.

   3. Harici güç girişi olmalıdır. Güç girişi 6-28 VDC olmalıdır.

   1. Dahili bataryalar hem cihaz üzerinden hem de dışarı çıkartılarak harici şarj cihazı ile yeniden şarj edilebilir özellikte olmalıdır. Harici şarj cihazı verilecektir.

  4. ÇEVRESEL KOŞULLAR

   1. Alıcı, kontrol ünitesi, harici batarya ve GNSS anteni arazi koşulları için elverişli olmalı, çalışma sırasında kum, toz, yağmur vb. etkilenmemelidir.

   2. GNSS alıcısı, -30 °C’den +55 °C’ye kadar olan sıcaklıklardaki çevre koşullarında çalışabilecektir (ölçü yapabilecektir).

   3. Konnektörler tam sızdırmaz yapıda olmalıdır.

   4. GNSS anteni jeodezik kalite anten olmalıdır. Yatayın üzerinde doğru ve sürekli sinyal izleme, çevredeki yüzeylerden yansıyan sinyalleri atacak yapı ve özellikte tasarlanmış olmalıdır.

  5. KONTROL ÜNİTESİ ve YAZILIMI

   1. Kontrol ünitesi en az son teknoloji Windows Mobile 6.5 işletim sisteminde çalışabilmeli ve en az 1Gb dahili hafızalı ve 16 GB SDHC kart takılabilir özellikte olmalıdır.

   2. Kontrol ünitesi, gözü yormayan, kolay okunur, büyük, arkadan aydınlatmalı, renkli TFT-LCD grafik özelliklerinde dokunmatik ekrana sahip olmalıdır.

   3. Kontrol ünitesi metre-altı hassasiyette DGPS özelliğinde olacaktır. Tek başına bağımsız da kullanılabilecektir.

   4. Kontrol ünitesi sağlam yapılı, toz ve su geçirmez (IP65), şoka dayanıklı (1.5 metreden düşmeye), -20°C ve +60°C arasındaki sıcaklıklarda çalışabilir özellikte olmalıdır.

   5. Kontrol ünitesi Bluetooth kablosuz teknoloji kullanmalı, kontrol ünitesi 32GB’a kadar harici USB bellekleri okuyup işlem yapabilmelidir.

   6. Kontrol ünitesi şarj edilebilir, çıkartılabilir, bir dâhili Lithium-Ion dahili bataryaya sahip olmalıdır.

   7. Kontrol ünitesi, bütünleşik yüksek performanslı GPS, RTCM real-time düzeltme girişine hazır ve kendi üzerinde bulunan GPS alıcı ve anteni ile de mobil GIS uygulamalarında da kullanılabilir özellikte olmalıdır. Kontrol ünitesi, istikşaf, ön-ölçmeler ve GIS veri derleme gibi ek işler için de kullanılabilen bir el tipi metre-altı GPS alıcısı özelliklerinde olmalıdır.

   8. Kontrol ünitesi yazılımı, statik, hızlı statik, kinematik ve RTK ölçmelerini desteklemeli ve alıcı ile tam bir uyum içerisinde çalışmalıdır.

   9. Gezici alıcıda GSM/GPRS ile VRS/FKP GPS ağına bağlantı yapılabilmelidir. NTRIP desteği olmalıdır.

   10. GSM/GPRS parametreleri bir kullanıcı listesi içinde önceden tanımlanabilmeli ve son seçilen varsayılan olarak gelmelidir.

   11. Kontrol ünitesine NCN, SHP, DXF, GEOTIF, formatlı veriler yüklenebilecektir.

   12. Gezici üzerinde dahili en düşük 3Mpiksel kamera ve mikrofon olacaktır.

   13. Kontrol ünitesi harici şarj ünitesine sahip olmalı, bilgisayara USB veya seri port ile bağlanabilmelidir.
  1. RADYO MODEM

   1. Gezici GPS sayısınca alıcı tipte dahili UHF radyo modem verilecektir.

   2. Sabit GPS alıcıları için en az 4W gücünde UHF verici radyo verilecektir, 2W güce ayarlanabilir olacaktır.  Sistem Bileşenleri

  1 adet CORS Gezicisi

  1 adet 4gb SD hafıza kartı

  1 adet Dahili bataryayı şarj etmek için harici şarj cihazı

  1 adet DGPS Kontrol ünitesi, kablosu, bataryası ve şarj cihazı

  1 adet Kontrol ünitesi aplikasyon, alım ve altlık harita açma mobil cihaz yazılımı

  1 adet PC-Cihaz arasında veri aktarma, veri çıktısı alma yazılımı

  1 adet RTK ve Kinematik uygulamalar için kullanılan jalon

  1 adet Alıcı ve çevre donanımları için taşıma çantası

  1 adet jalon üzerinde kontrol ünitesi taşıyıcısı  1 adet Gezici Radyo Modem ve anteni

  7 CİHAZIN TESLİMİ

  Cihaz yerinde ve test edip çalıştırılarak teslim alınacaktır. Yerinde bir günlük eğitim verilecektir.


      Ana sayfa


  Erdas Imagine Professional yazılımı adet canoco for Windows yazı

  Indir 52.42 Kb.