bilgiz.org

Emin alper’İn merakla beklenen fiLMİ ''abluka'' 6 kasim’da vizyonda!

 • Jüri Özel Ödülü
 • 40. Toronto Film Festivali
 • Emin Alper
 • Abluka’dan Teaserlar: www.youtube.com/channel/UCJnWwnXqnjupUtvgvAx7qwA Abluka’nın Video ve Görselleri için Basın Odası
 • www.twitter.com/Abluka_Frenzy Basın İletişim
 • ROL OYUNCU
 • Yapım Şirketi
 • YÖNETMEN HAKKINDA: EMİN ALPER
 • Rıfat • Tarih01.10.2017
  Büyüklüğü15.01 Kb.

  Indir 15.01 Kb.  EMİN ALPER’İN MERAKLA BEKLENEN FİLMİ

  ''ABLUKA'' 6 KASIM’DA VİZYONDA!
  Venedik Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü, Adana Altın Koza’dan da En İyi Film ve Halk Jürisi dahil toplam 5 ödülle dönen Emin Alper'in son filmi Abluka 6 Kasım’da sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.
  Dünya galasını yaptığı 72. Venedik Film Festivali'nin ana yarışma bölümünde Jüri Özel Ödülü’nü kazanan film, Ümit Ünal’ın jüri başkanlığı yaptığı 22. Adana Altın Koza Film Festivali’nde de En İyi Film, En İyi Kurgu (Osman Bayraktaroğlu), En İyi Sanat Yönetimi (İsmail Durmaz), Halk Jürisi Ödülü ve Umut Veren Genç Erkek Oyuncu (Berkay Ateş) ödüllerine layık görüldü.
  Son olarak 40. Toronto Film Festivali’nde gösterilen Abluka festival yolculuğuna 1-10 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek Asya’nın en prestijli festivallerinden 20. Busan Uluslararası Film Festivali ve bu sene 28.si 10-22 Ekim tarihlerinde düzenlenen Tokyo Uluslararası Film Festivali ile devam edecek.
  Tepenin Ardı’yla tanıdığımız Emin Alper’in ikinci filmi olan Abluka, yoğun bir politik şiddet ortamında ayakta kalmaya çalışan iki kardeşin hikayesini konu alıyor. Filmin başrollerinde Mehmet Özgür ve Berkay Ateş yer alırken, onlara yardımcı rollerde Tülin Özen, Müfit Kayacan ve Ozan Akbaba eşlik ediyor.
  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Eurimages (Avrupa Konseyi), CNC (Fransa), Doha Film Institute (Katar), Visons Sud Est (İsviçre) tarafından desteklenen, Liman Film'in yapımcılığında Paprika Films (Fransa) ve Insignia'nın (Türkiye) ortak yapımcılığında gerçekleştirilen Abluka'nın Türkiye'de sonbaharda vizyona girmesi planlanıyor.
  Abluka’dan Teaserlar:

  www.youtube.com/channel/UCJnWwnXqnjupUtvgvAx7qwA
  Abluka’nın Video ve Görselleri için Basın Odası:

  www.mydrive.ch

  Username: guest@abluka

  Password: abluka
  Abluka’yı Takip Etmek için:

  www.facebook.com/abluka.frenzy

  www.twitter.com/Abluka_Frenzy
  Basın İletişim:

  Zümrüt Burul

  İletişim Deposu

  Tel: (536) 486 63 66  info@zumrutburul.com

  zumrutburul@iletisimdeposu.com

  ABLUKA
  Sinopsis:

  20 yıl hapis yattıktan sonra, Kadir şartlı tahliye olur. İstanbul büyük bir siyasal karmaşa içindedir, polis ise failleri yakalamak için önlemlerini her geçen gün arttırmaktadır. Emniyette yüksek bir mevkide olan Hamza, şartlı tahliye karşılığında Kadir’e bir iş bulmasında yardımcı olur. Kadir bir çöp toplayıcısı gibi çalışarak gecekondu mahallelerinde muhbirlik yapmaya başlar. Çöplerde bomba yapım malzemeleri olup olmadığını araştırmakta, buna göre istihbarat bilgisi üretmektedir. Kadir, kardeşi Ahmet'i çalıştığı mahallelerden birinde bulur. Ahmet ise belediyede sokak köpeklerinin itlafından sorumlu birimde çalışmaktadır. Ahmet, Kadir'in yakın bir abi-kardeş ilişkisi kurmak için çabalarını karşılıksız bırakır. Ahmet'in mesafeli tutumu, Kadir'i çeşitli komplo teorileri üretmeye yöneltir.


  ROL OYUNCU

  Kadir Mehmet Özgür

  Ahmet Berkay Ateş

  Meral Tülin Özen

  Hamza Müfit Kayacan

  Ali Ozan Akbaba


  Yönetmen: Emin Alper

  Senarist: Emin Alper

  Müzik ve Ses Tasarımı: Cevdet Erek

  Yapımcılar: Nadir Öperli, Enis Köstepen, Cem Doruk

  Uygulayıcı Yapımcı: Cem Doruk

  Yapım Şirketi: Liman Film

  Ortam Yapım Şirketleri: Paprika Films, Insignia
  Görüntü Yönetmeni: Adam Jandrup

  Yapım Tasarımı: İsmail Durmaz

  Kurgu: Osman Bayraktar

  Kostüm Tasarımı: Nurten Tinel

  Ses Mühendisi: Fatih Aydoğdu

  Ses Kurgusu: Cenker Kökten

  Casting: Ezgi Baltaş

  YÖNETMEN HAKKINDA: EMİN ALPER

  1974 yılında Konya’da doğan Emin Alper Boğaziçi Üniversitesi’nde iktisat ve tarih eğitiminin ardından, aynı üniversitenin Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’nde Modern Türkiye Tarihi üzerine doktora derecesini aldı. Rıfat (2006) ve Mektup (2005) adlı kısa filmlerinin ardından çektiği ilk uzun metrajlı filmi Tepenin Ardı, dünya galasını 2012 yılında yaptığı Berlin Film Festivali’nde yaptı ve Caligari Ödülü ile En İyi İlk Film dalında Özel Mansiyon kazandı. Gösterildiği film festivallerinden 30’un üzerinde ödülle dönen Tepenin Ardı Asya Pasifik Film ödüllerinde En İyi Film seçildi. Senarist ve yönetmenliğin yanı sıra, halen İstanbul Teknik Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü’nde dersler veren Emin Alper’in 2015 yapımı ikinci filmi Abluka, dünya galası için 72. Venedik Film Festivali’nin Yarışma bölümüne seçildi.


      Ana sayfa


  Emin alper’İn merakla beklenen fiLMİ ''abluka'' 6 kasim’da vizyonda!

  Indir 15.01 Kb.