bilgiz.org

E-isoft9000 Yönetim Sistemleri Yazılımı İstemci – Tarayıcı Ayarları Dokümanı

 • İstemci – Tarayıcı Ayarları Dokümanı • Tarih27.12.2017
  Büyüklüğü54.11 Kb.
  TipiYazı

  Indir 54.11 Kb.
  e-isoft9000 Yönetim Sistemleri Yazılımı

  İstemci – Tarayıcı Ayarları Dokümanı  22/05/2017

  Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:253/5 34732 Göztepe/İST


  Tel: (0216) 368 18 21 pbx. Fax: (0216) 356 13 34
  Internet: http://www.support.com.tr E-mail:info@support.com.tr

  22/05/2017  e-isoft9000 Yönetim Sistemleri Yazılımı İstemci –Tarayıcı ayarları

  --- İçerik ---
  1. İnternet Explorer Güvenlik Ayarları

  2. Microsoft Office Ayarları

  3. Yazılımın Farklı Browserlarda Çalıştırılması  1. İnternet Explorer Güvenlik Ayarları

  Yazılımımızın her aşamada sorunsuz çalışabilmesi için tarayıcınızda kimi güvenlik ayarları yapılması gerekmektedir. Bu ayarlar aşağıda adım adım anlatılmıştır.
   1. İnternet Explorer tarayıcısının “Dişli simgesi (ya da araçlar) > İnternet Seçenekleri” yolu izlendikten sonra açılan pencelerde “Genel” sekmesinde giriş sayfası olarak, www.e-isoft9000.com.tr (ya da intranet olarak kullanılıyorsa kurumunuzun Bilgi İşlem departmanından gerekli adresi öğrenebilirsiniz) adresi giriş sayfası olarak ayarlanır. Böylelikle sisteme daha rahat giriş yapabilirsiniz.
   1. Aynı sekmeden “Gözatma Geçmişi” altında bulunan “Ayarlar” butonuna tıkladığınızda açılan “Web Sitesi Veri Ayarları” penceresinde, “Depolanan sayfaların daha yeni sürümlerini denetler:” başlığı altındaki “Web Sayfasını Her Ziyaret Ettiğimde” seçeneği seçilmelidir. Aynı sekmede “Kullanılacak Disk Alanı” Seçeneği “250” olarak ayarlanmalıdır.

  Ek - 1

   1. “İnternet seçenekleri” penceresindeki “Güvenlik” sekmesi tıklandığında açılan pencereki üç seçenekte de (Internet, Yerel Ağ ve Güvenilen siteler), aynı işlemler yapılmalıdır. Güvenlik düzeyi en alt seviyeye çekilmelidir.

  Ek – 2

   1. Aynı sekmede bulunan listedeki “Activex Kontrolleri ve Eklentileri” Bölümündeki tüm ayarlar “Etkin” olarak işaretlenmelidir.


  Ek – 3
   1. Yine bu bölümdeki tüm sekmelerin altında (eğer seçiliyse) “Korumalı modu etkinleştir” seçeneğini devre dışı bırakyoruz.


  Ek - 4

   1. “İnternet Seçenekleri” sayfasındaki “gizlilik” sekmesine tıklandıktan sonra “Açılır Pencereleri Engelle” Seçeneğini deaktive

  ediyoruz.


  Ek – 5
   1. Dişli Simgesinden (Ya da Araçlar menüsü) içerisinden “Uyumluluk Görünümü Ayarları” seçeneği seçilmeli ve ilgili sayfaya ulaşılmalı.  Ek - 6
   1. “Uyumluluk Görünümü Ayarları” sayfasına girildiinde sağ üst tarafta bulunan “Bu Sayfayı Ekle” Butonuna tıklanarak e-isoft9000 Yönetim Sistemleri Yazılımı listeye eklenir.  Ek -7

   1. “İnternet Seçenekleri” menüsüne tekrar dönüp “Bağlantılar” Sekmesine girilmeli. Bu menünün sğ altında bulunan”Yerel ağ (LAN) ayarları” butonuna basıyoruz. Bu nölümün ilgili kısmında eğer bir vekil sunucu (proxy) tanımlı ile bu kaldırlmalır.  Ek - 8
  1. Microsoft Office Ayarları

  2.1. http://www.e-isoft9000.com.tr/office/ linkinde yer alan e-isoftinstaller.rar içindeki exe kurulumu yapılmalıdır.


  2.2. http://www.e-isoft9000.com.tr/office/ linkinde yer alan winrar programı işletim sistemine uygun olarak yüklenmelidir.
  2.3. Program tüm Office sürümlerinde çalışmaktadır fakat tam olarak sorunsuz çalıştığı sürüm Office 2010 sürümüdür.
  2.4. Office 2013 yüklü bilgisayarlarda http://www.e-isoft9000.com.tr/office/ linkinde bulunan Office_2013 registrykeys ve Office2013 HomeAndBusiness_patch paketleri ile FileFormatConverters yüklü olmalıdır

  2.5. Office 2013 ve Office 2016 kurulu olan makinalarda aşağıdaki ekran görüntülerinde yer alan konular kontrol edilmeli ve görüntülerdeki gibi yapılmalıdır.

  2.6. Yazılımın sol üst köşesindeki “Dosya” butonuna basılır.

  Ek - 9


  2.7. Açılan menüden “Seçenekler tıklanır.

  Ek – 10

  2.8. Buradan “Güven Merkezi” Sekmesindeki “Güven Merkezi Ayarları” butonuna tıklanır.  Ek - 11

  2.9. “Dosya Engelleme Ayarları” ve “Korumalı Görünüm” Sekmelerinde, hiçbir kutucuğun seçili olmamasına dikkat edilir, seçili ise kaldırılır.


  Ek – 11


  EK - 12


  2.10. “Makro Ayarları” sekmesindeki “Tüm Makroları Etkinleştir” seçeneği seçilir.
  EK-13

  2.11. “Activex Ayarları” Sekmesindeki “Bildirimde bulunmadan Tüm Denetimleri Devre dışı Bırak” seçeneği ve listenin en altında bulunan “Tüm Denetimleri Kısıtlama Olmadan ve Sormadan Etkinleştir” seçeneği seçilir.

  Ek-14  1. e-isoft9000 Yönetim Sistemleri Yazılımı’nın Farklı Tarayıcılarda Çalışması:


   1. https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/ie-tab/

  Adresinden ilgili eklentiye ulaşılabilir. Eklenti sayfasına gelindiğinde “+Add to Firefox” tuşu yardımıyla eklenti tarayıcıya eklenir.
  EK-15
   1. https://chrome.google.com/webstore/detail/ie-tab/hehijbfgfgiekmjfkfjpbkbammjbdenadd?hl=tr Adresinden Chrome Web Mağazası ie-tab eklentisi sayfasına ulaşılabilir ve Chrome’a Ekle tuşu yardımıyla eklenti tarayıcıya eklenir.

  EK-16

   1. Eklenti yüklendikten sonra tarayıcının ayarlar kısmına gidilir.

  EK - 17
   1. Uzantılar sekmesinden Eklenti etkin hale getirilir.

  EK-4

   1. Tarayıcının sağ tarafında çıkan eklenti simgesine tıklandığında açılan menüden IE Tab Options sekmesine, ardından Seçenekler sekmesine tıklanır.

  Ek – 5
   1. Açılan sayfada “Auto URLS” kısmına firmadaki e-isoft9000 Yönetim Sistemleri Yazılımı Linki kaydedilir. Böylelikle Yazılıma Erişim kolaylaşır.

  Ek-6

   1. Sayfada aşağı doğru ilerlendiğinde “IE Compatibility Mode” bölümüğnde “IE 10 Standarts Mode” Seçeneği işaretlenir. Bu noktada Bilgisayarımızda Internet Explorer 10 ya da daha yüksek bir sürümü yüklü bunulunmalıdır.

  Ek – 7
   1. Eklenti ayarları tamamlandıktan sonra tarayıcıların sağ üst tarafında ie-tab ikonunun çıktığını göreceğiz. Bu ikona tıklandığında standart adres çubuğunun altında yeni bir adres çubuğu daha çıkacaktır. e-isoft9000 Yönetim Sistemleri Yazılımı’nın linki bu adres çubuğuna girilmelidir.

  Ek-5


  Sayfa
  SUPPORT YAZILIM


      Ana sayfa


  E-isoft9000 Yönetim Sistemleri Yazılımı İstemci – Tarayıcı Ayarları Dokümanı

  Indir 54.11 Kb.