bilgiz.org

DiJİtal göRÜNTÜ/ses kayit ve transfer cihazi tekniK Şartnamesi
Tarih28.12.2017
Büyüklüğü12.34 Kb.

Indir 12.34 Kb.

DİJİTAL GÖRÜNTÜ/SES KAYIT VE TRANSFER CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. DVR, 4 (Dört) kanal 1V 75 ohm video girişli, Tek başına işlem yapabilen Dijital Video Kaydedici Stand Alone DVR cihazı olmalıdır.

 2. DVR, 4 (Dört) kanal 600 ohm ses girişi ve 1 kanal ses çıkışına sahip olmalıdır.

 3. DVR en az 1 (bir)HDMI çıkışa sahip olmalı,bu özellik ile HDMI monitörleri desteklemelidir.

 4. VGA Çıkışı 800x600-1024x768-1280x1024-1366x768-1440x900 ve 720p-1080I-1080p çözünürlüğünü desteklemelidir.

 5. DVR , network bağlantıları için TCP/IP ile İnternet Explorer Tarama Motoru Browser iletişim kuralı protokollerini destekleyerek bağlantı kurup görüntü izleme ve kontrol edilebilme ve client programı izleme yapma özelliklerine sahip olmalıdır.

 6. Client programı ; 8 Adet farklı kamera sistemine bağlanabilmeli, uzaktan bağlanarak sistemi yönetebilmeli ve sistem ayarlarını değiştirebilmeli, yerel ağdaki ve uzaktaki bilgisayarlara kayıt yapılabilmeli, 64 (Altmış Dört) kanal kamera aynı anda izlenebilmeli, grup oluşturularak kullanıcılar belirlenebilmelidir ve kullanıcılara izleme yetkileri verilebilir düzeyde olmalıdır.

 7. Kamera sisteminin görüntüleri cep telefonundan izlenebilmeli.

 8. DVR, herhangi bir bilgisayarda web tarayıcısı (İnternet Explorer) üzerinden sadece IP adresi yazılarak erişim sağlanabilir olmalıdır

 9. DVR uzak bağlantı sağlandığında cihazın menü fonksiyonları kontrol edilebilmelidir.

 10. Aynı ortamdaki birden fazla DVR cihaz, aynı anda ayrı ayrı kontrol edilebilmelidir.

 11. DVR, uzaktan erişim yazılımı ile geçmiş kayıtlara erişime, DVR menüsünün kontrolüne ve DVR cihaza bağlı PTZ ünitelerin kontrolüne imkân tanır bir yapıda olmalıdır.

 12. DVR , daha iyi görüntü için kendi menüsünden parlaklık, kontrast ve keskinlik ayarlarının yapılabilmesine olanak tanımalıdır.

 13. DVR'ın canlı görüntüleri secici modunda tek tek izlenebilmelidir.

 14. DVR kablosuz uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir olmalıdır.

 15. DVR'a mouse takılarak, mouse ile tüm ayarları kontrol edilebilmelidir.

 16. DVR daki kayıtlı görüntülerin istenildiğinde USB port üzerinden herhangi bir USB belleğe yedekleme imkanı olmalıdır.

 17. DVR, kayıt çözünürlüğü quad mod 4 (dört) kanal PAL 960H mod da 960 x 480 piksel ile 400 fps olmalı ve kayıt sıkıştırma formatı H.264 olmalıdır.

 18. DVR, menüsünde kendi kompozit video çıkışından bakılarak yapılan herhangi bir işlemin network üzerinden de görülebilmesi için eş zamanlı network görüntü aktarımına sahip olmalıdır.

 19. DVR, Türkçe menülü bir yazılıma sahip olmalıdır.

 20. DVR da, Manuel, hareket algılandığı anda harekete bağlı ve belirli zamanlar da kayıt yapması için programlanabilir kayıt özelliğine sahip olmalıdır.

 21. DVR, 2 (İki) adet 3 TB SATA Harddisk dönüştürücüye ihtiyaç duyulmadan takılabilmelidir.

 22. DVR , gerekli durumlarda uyarı vermek için sesli uyarı, kayıp video, kayıp kayıt dosyası, HDD kayıp sinyal uyarısı ayarlarının menüsün den ayarlanabilmesi özelliklerine sahip olmalıdır.

 23. DVR kendi üzerinde 1(Bir) VGA çıkışı ,1(Bir) adet menü kontrolü yapılabilen TV out çıkışı, ve 1 kanal ses çıkışına sahip olmalıdır.

 24. DVR, D-SUB 15 Pin VGA çıkışı ile VGA monitöre bağlantı kurulup görüntüsü VGA monitörden izlenebilir bir yapıda olmalıdır.

 25. DVR ekran görüntüsü monitör durumuna göre yukarı, aşağı, sağa ya da sola ekran pozisyonları şeklinde ayarlanabilmelidir.

 26. DVR ın görüntüleme çözünürlüğü PAL D1 formatında 704 X 576 piksel ile gerçek zamanlı 400 fps olmalıdır.

 27. USB port üzerinden herhangi bir USB bellek ile DVR versiyon yüklemesi yapılabilmelidir.

 28. DVR, DC 12 Volt (On İki volt) ile çalışmalı ve çalışabilmesi için gereken adaptör beraberinde verilmelidir.

 29. DVR, network üzerinden görüntü aktarımını kendi monitör çıkışından sağlayarak H.264 formatında yapabilir bir yapıda olmalıdır.

 30. DVR H.264 görüntü sıkıştırma formatında olmalıdır.

 31. DVR, kameralardan gelen görüntüyü kayıt ederken aynı zamanda geçmiş kayıtların izlenebilmesini sağlar bir yapıda olmalıdır.

 32. DVR işletim sistemi yazılımı üzerindeki bir entegre içerisinde gömülü olarak virüslerden etkilenmeyecek yapıda ve Linux İşletim Sistemi olmalıdır.

 33. DVR, network ve internet üzerinden bağlantı kurumuna olanak tanır bir yapıda olmak için RJ-45 konektörlü LAN (Local Area Network) girişine sahip olmalıdır.

 34. DVR, kameralardan gelen görüntüyü kayıt ederken aynı zamanda geçmiş kaydı açıp izletebilmeli ve bu arada da networkten erişime imkân tanıyan bir yapıda olmalıdır.

 35. DVR da, sadece hareket oluştuğu anda kayıt yapabilmesi için Hareket Algılama (Motion Dedection) özelliği olmalıdır.

 36. DVR CE uygunluk belgesine sahip olmalıdır.

 37. DVR en az 2 (iki) yıl garantili olmalıdır.


    Ana sayfa


DiJİtal göRÜNTÜ/ses kayit ve transfer cihazi tekniK Şartnamesi

Indir 12.34 Kb.