bilgiz.org

Dağıtım: Cine Film Yapım: Most Production Kutu Film Yönetmen

 • Görüntü Yönetmeni
 • İlksen Başarır • Tarih01.07.2017
  Büyüklüğü6.71 Kb.

  Indir 6.71 Kb.

  AŞAĞIDAKİ BİLGİLER 47. ULUSLARARASI ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ BÜLTENİNDEN ALINMIŞTIR
  Atlıkarınca
  Gösterim Tarihi: 01 Nisan 2011

  Dağıtım: Cine Film

  Yapım: Most Production - Kutu Film

  Yönetmen: İlksen Başarır

  Senaryo: İlksen Başarır, Mert Fırat

  Görüntü Yönetmeni: Hayk Kirakosyan

  Sanat Yönetmeni: Gamze Kuş

  Oyuncular: Mert Fırat, Nergis Öztürk, Zeynep Oral, Semra Çeyrekbaşı, Sercan Badur, Oğulcan Güler
  Atlıkarınca’da toplumun genelde gözardı ettiği ensest ilişki, ensestin toplumda tabu haline getirilerek üzerinin kapatılması bir aile üzerinden anlatılıyor.
  İlksen Başarır’ın yönettiği, Mert Fırat’la birlikte senaryosuna da imza attığı 2010 yapımı “Atlıkarınca”nın görüntü yönetmeni Hayk Kirakosyan, sanat yönetmeni Gamze Kuş. Atlıkarınca’nın oyuncuları arasında Mert Fırat, Nergis Öztürk, Zeynep Oral, Semra Çeyrekbaşı, Sercan Badur, Oğulcan Güler yer alıyor.
  İlksen Başarır
  46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “Kent Konseyi Jüri Özel Ödülü”ne değer görülen “Başka Dilde Aşk” adlı filminden tanıdığımız İlksen Başarır, 1978 yılında İstanbul’da doğdu. Saint - Benoit Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 2000 yılında İFR’de (İstisnai Filmler ve Reklamlar) yardımcı yönetmen olarak çalışmaya başladı; İFR’de birçok yabancı ve Türk yönetmenle reklam ve uzun metraj projelerinde yer aldı. 2005 yılından itibaren serbest olarak mesleğini sürdüren İlksen Başarır ANS, Dinamo, PTT, Anka Film gibi yapım şirketleriyle çalışmaya devam etti. Sinema, tanıtım, belgesel ve reklam dallarında önemli projelerde yer almış olan İlksen Başarır, Altın Portakal’da aldığı Kent Konseyi Jüri Özel Ödülü yanında 4. Bursa Uluslararası İpekyolu Film Festivali’nde “SİYAD En İyi Film Ödülü”, 21. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde “Jüri Özel Ödülü”; aynı festivalde “Umut Veren En İyi Yeni Senaryo Ödülü” ve Berdyansk Film Festivali’nde “En İyi İlk Yönetmen Ödülü” gibi ödüllerin de sahibi oldu.


      Ana sayfa


  Dağıtım: Cine Film Yapım: Most Production Kutu Film Yönetmen

  Indir 6.71 Kb.