bilgiz.org

Birleşİk metal-iŞ Bİrleşİk metal iŞÇİleri sendikasi united metalworkers’ union basin bülteni Genel Merkez

  • BASIN BÜLTENİ Genel Merkez
  • 7 HAZİRAN 2008 – CUMARTESİ
  • Açılış Sunucu: Türkü Hazel Konuşmalar Sinevizyon Konser: Moğollar
  • Tiyatro “Umut Kimde” / Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu - Atölye Çalışması
  • Film Gösterimi ve Söyleşi
  • Konser
  • Sanatsal / Sportif Atölye Çalışmaları
  • Fuat Saka Film gösterimi / İşçi Filmleri Festivali 10 HAZİRAN 2008 / SALI
  • Gece Etkinlikleri: Konser: Grup Yediçeşni Tolga Sağ
  • 11 HAZİRAN 2008 ÇARŞAMBA
  • Gece Etkinlikleri
  • Sanatsal Atölye Çalışmaları
  • Gece Etkinlikleri Konser: Harun Topaloğlu ENTU Burhan Berken
  • 14 HAZİRAN 2008 CUMARTESİ 07:30 – 09:00 – Kahvaltı 09:30 – 12:30 – Panel
  • Değerlendirme Toplantısı
  • Hakan Yeşilyurt Ezginin Günlüğü 15 HAZİRAN 2008 / PAZAR



  • Tarih11.07.2017
    Büyüklüğü41.47 Kb.

    Indir 41.47 Kb.


    BİRLEŞİK METAL-İŞ

    BİRLEŞİK METAL İŞÇİLERİ SENDİKASI

    UNITED METALWORKERS’ UNION





    BASIN BÜLTENİ

    Genel Merkez: Tünel Yolu Cad. No. 2 34744 Bostancı-İstanbul Tel: (216) 380 8590 Fax: (216) 373 6502


    30.05.2008

    Dünya Genç İşçi Buluşması 2008, Türkiye

    Kamp Programı

    Gönen'de Kemal Türkler Tesisleri'mizde gerçekleşecek "Dünya Genç İşçi Buluşması 2008, Türkiye" kamp programı açıklandı. Program dahilinde kampa pek çok sendikacı, aydın yazar ve sanatçı katılacak. Açıklanan kamp programı şöyle; 





    7 HAZİRAN 2008 – CUMARTESİ

    07:30 – 10:00 – Kahvaltı


    10:00 – 13:30 - Yerleşme
    13:30 – 15:30 - Öğle Yemeği
    16:00 – 18:00 - Oryantasyon 
                              Tanışma toplantısı ve kampla ilgili genel bilgiler
    18:00 – 19:30 – Akşam Yemeği

    20:00 - Açılış 


                Sunucu: Türkü Hazel 
                Konuşmalar 
                Sinevizyon
                Konser: Moğollar

    8 HAZİRAN 2008 – PAZAR

    07:30 – 09:00 – Kahvaltı

    09:30 – 12:30 – Panel


                             “GÜNÜMÜZDE İŞÇİ SINIFININ DURUMU; GENÇ İŞÇİLER VE SORUNLARI” 

    Kolaylaştırıcı: Celalettin Aykanat / DİSK Yönetim Kurulu Üyesi, Birleşik Metal- İş Sendikası Eğitim Sekreteri

    Konuşmacılar:
    Burcu Ayan / Tekgıda-İş Sendikası Dış İlişkiler Uzmanı
    Mehmet Beşeli / Birleşik Metal-İş Sendikası TİS Uzmanı
    İbrahim Karataş / Petrol-İş Sendikası üyesi, Kambro Özay Fabrikası İşyeri Baş Temsilcisi
    Zekeriya Kolu / IG Metall Bavyera Bölgesi İşyeri Temsilcisi

    13:00 – 14:00 – Öğle Yemeği

    14:15 – 16:15 – Atölye Çalışmaları

    “Mücadele Deneyimleri ve Örgütlenme Olanakları - I”

    - Otomotiv Sanayi ve Yan Sanayi Kolları
    - Market Zincirleri
    - Beyaz Eşya
    - Petrokimya
    - Ulaşım
    - Tekstil
    - Gıda
    - Sağlık
    - Görsel Sanatlar

    16:30- 17:30 – Tiyatro


                                “Umut Kimde?” / Duvara Karşı Tiyatro Topluluğu 

                          - Atölye Çalışması


                                “İşçiler Gazeteleri Nasıl Okumalı?”
                                 Göksel Aymaz / Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi
                                 Tevfik Taş /Şair - Yazar

    17:00- 19:30- Film Gösterimi ve Söyleşi


                           “Maden”
                                  Tarık Akan’ ın katılımıyla

    19:30 – 20:30 – Akşam Yemeği

    21:00 - Gece Etkinlikleri

                 Konser:


                        Adile Yadırgı
                                    Konuk Sanatçı: Suren Asaduryan
                         İlkay Akkaya- Kızılırmak

                 Film gösterimi / İşçi Filmleri Festivali

    9 HAZİRAN 2008 / PAZARTESİ

    07:30 – 09:00 – Kahvaltı

    09:30 – 12:30 – Panel

                              “KÜRESELLEŞME SÜRECİNDE ULUSLARARASI EMEK GÖÇÜ VE IRKÇILIK”

    Kolaylaştırıcı:
    Rıza Köse / Petrol-İş Sendikası Uluslararası İlişkiler Uzmanı
    Konuşmacılar:
    Fatma Coşkun / Sosyolog
    İbrahim Işık / Ver.di Sendikası Göçmen İşçiler Komisyonu Başkanı
    Prof. Dr. Mehmet Okyayuz / ODTÜ İİBF Siyaset Bilimi ve Kamu
    Yönetimi Bölümü

    13:00 – 14:00 – Öğle Yemeği

    14:15 – 16:15 – Atölye Çalışmaları 

    “Mücadele Deneyimleri ve Örgütlenme Olanakları - II”

    - Otomotiv Sanayi ve Yan Sanayi Kolları
    - Market Zincirleri
    - Beyaz Eşya
    - Petrokimya
    - Ulaşım
    - Tekstil
    - Gıda
    - Sağlık
    - Görsel Sanatlar

    16:30 – 17:30 –Sanatsal / Sportif Atölye Çalışmaları



                              Fotoğraf / Özcan Yaman
                              Halk Oyunları / Adil Kartal
                              Tiyatro / Nazif Uslu - İlhan Gülek

                              Voleybol


                              Futbol 
                              Yüzme
                              Basketbol
                              Satranç

    17:00- 20:00 Film Gösterimi ve Söyleşi

                         İşçi Filmleri Festivali /  Sine-Sen

                        “Umuda Yolculuk”

                                             Feride Çiçekoğlu, Yaman Tarcan,

                                             Yaşar Güner ve Kutay Köktürk’ün katılımıyla

    20:15 – 21:15 – Akşam Yemeği

    21:30- Gece Etkinlikleri

                Sinevizyon:
                         “Ötesi Var İyiliğin de Kötülüğün de” / Tevfik Taş

                Konser :


                       Fuat Saka

                Film gösterimi / İşçi Filmleri Festivali

    10 HAZİRAN 2008 / SALI 

    07:30 – 09:00 – Kahvaltı

    09:30 – 12:30 – Panel

                             “ENDÜSTRİYEL FUTBOL/SPOR”

    Kolaylaştırıcı:
    Özcan Bilir / Spor Eğitmeni- Yazarı

    Konuşmacılar:
    İbrahim Altınsay / Radikal Gazetesi Spor yazarı
    Arş. Gör. Berkay Aydın / ODTÜ Sosyoloji Bölümü
    Doğan Durgun / Özgür Gündem Gazetesi Spor Yazarı
    Metin Kurt / Galatasaray’lı eski futbolcu
    Mehmet Şafak Sarı / Forza Livorno sözcüsü

    13:00 – 14:00 – Öğle Yemeği

    14:15 – 16:15 - Atölye Çalışmaları 

    “Mücadele Deneyimleri ve Örgütlenme Olanakları - III”

    - “İşçi Sınıfı Tarihi”
                      Erkan Aydoğanoğlu / Eğitim Sen Eğitim Uzmanı
    - Kadın işçilerin sorunları ve talepleri
    - Uluslararası dayanışma
    - Irkçılık ve şovenizm

    16:30 – 17:00 - Sanatsal / Sportif Atölye Çalışmaları

    17:00 – 20:00 – Film Gösterimi ve Söyleşi 
                              “Dar Alanda Kısa Paslaşmalar”
                                                    Serdar Akar’ ın katılımıyla

    20:15 – 21:15 – Akşam Yemeği

    21:30 – Gece Etkinlikleri:

                  Konser:
                         Grup Yediçeşni
                         Tolga Sağ

                  Film gösterimi / İşçi Filmleri Festivali

    11 HAZİRAN 2008 ÇARŞAMBA 

    07:30 – 09:00 – Kahvaltı

    09:30 – 12:30 – Forum

                             “ÖRGÜTLENME DENEYİMLERİ – SINIF DAYANIŞMASI”



    Konuşmacılar:

    Özkan Atar / Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Örgütlenme Sekreteri


    Arzu Çerkezoğlu / Dev Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı
    Muzaffer Dilek / Tek- Gıda-İş Sendikası İstanbul 10 No’lu Şube Başkanı
    Ahmet Keskin / Sine-Sen Genel Sekreteri

    13:00 – 14:00 – Öğle Yemeği

    14:00 – 17:00– Forum 

                              “ULUSLARARASI ÖRGÜTLENME DENEYİMLERİ”



    Konuşmacılar:
    Yabancı delegasyondan katılımcılar

    17:00 – 18:30 – Söyleşiler

                                  “Kapitalizmin Yarattığı Ekolojik Sorunlar”
                                 Bilge Contepe / Türkiye Yeşilleri Eş Sözcüsü

                                  “Neoliberalizme Karşı Dünya’nın Sokakları” 


                                  Metin Yeğin /Yazar- Yönetmen

                                  “İşçi Sınıfı Tarihi”


                                  Oğuz Topak / Harb-İş Sendikası Eğitim Uzmanı

                                  “Piyasa, Sanat ve Sanatçı”


                                  Özgür Başkaya / Özgür Tiyatro

    18:30 – 19:30 - Akşam Yemeği

    20:00 – Gece Etkinlikleri 

                  Tiyatro:


                         “Aşkın Vatanı Yoktur” / Özgür Tiyatro 

                  Konser:


                       Kibele

                  Film gösterimi / İşçi Filmleri Festivali

    12 HAZİRAN 2008 / PERŞEMBE 

    07:30 – 09:00 - Kahvaltı

    09:30 – 12:30 - Forum



                             “ÇALIŞMA HAYATINDA VE SENDİKAL ALANDA KADIN”

    Konuşmacılar:

    Eylem Ateş / Hava-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı
    Ümmühan Doğan / Birleşik Metal-İş Sendikası Üyesi, SCT Turbo Filtre
    Fabrikası işçisi
    Doç. Dr. Kadriye Bakırcı / İTÜ İşletme Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik
    Hukuku Bölümü
    Adalet Kul / Petrol-İş Sendikası Aliağa Şubesi Mali Sekreteri

    13:00 – 14:00 - Öğle Yemeği

    14:30 – 17:00 - Sanatsal / Sportif Atölye Çalışmaları

                            - Film Gösterimi


                                         ‘Kadın emeği konulu filmler’ / İşçi Filmleri Festivali

                             - Söyleşiler


                                          “İşçi şarkıları”
                                                      Murat Meriç / Müzik Tarihçisi 

                                       “İşçiler ve medya” 

                                       “İşçiler ve Kitle İletişim Araçları” Saha Araştırması Sunumu- TAREM’

                                                             Yunus Erduran / TAREM Araştırma Koordinatörü


                                                             Gökhan Biçici / TAREM Genel Koordinatörü 
                                                             Yrd. Doç. Dr. Yasemin Özgün Çakar / Anadolu

                                                             Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi

    17:00- 19:00 - Atölye Çalışması

                           “Mesleki Eğitim”


                                        Fevzi Yılmaz- EğitimSen Ankara 3 No’lu Şube
                                        Mesleki Eğitim Komisyonu Üyesi

    19:30 – 20:30 – Akşam Yemeği

    21:00 - Gece Etkinlikleri

                 Konser :


                       Dalepe Nena
                       Ahibba

    Film gösterimi / İşçi Filmleri Festivali

    13 HAZİRAN 2008 / CUMA 

    07:30 – 09:00 – Kahvaltı

    09:30 – 12:30 – Panel



                              “İŞÇİ SINIFI, SENDİKALAR VE SİYASET”

    Kolaylaştırıcı:
    Prof. Dr. Tülin Öngen / Ankara Üniversitesi SBF

    Konuşmacılar:
    İbrahim Doğangül / Petrol-İş Sendikası Genel Mali Sekreteri
    Selçuk Göktaş / Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Sekreteri
    Thomas Handel / IG Metal Fürth Bölge Başkanı- Rosa Lüxemburg Vakfı
    Başkan Yardımcısı
    Doç. Dr. Metin Özuğurlu / Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler
    Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü
    Oğuz Topak / Harb-İş Sendikası Eğitim Uzmanı

    13:00 – 14:00 – Öğle Yemeği

    14:15 – 16:15 – Sanatsal Atölye Çalışmaları

                             - Spor Turnuvaları Finalleri

    14:30 – 19:00 - GEZİ

    16:30 – 19:30 - Film Gösterimi

                              “Eve Dönüş”


                                       Ömer Uğur ve M. Ali Alabora’nın katılımıyla

    20:00 – 21:00 – Akşam Yemeği

    21:00 - Gece Etkinlikleri 

                 Konser:
                       Harun Topaloğlu & ENTU
                       Burhan Berken

                Film gösterimi / İşçi Filmleri Festivali


    14 HAZİRAN 2008 CUMARTESİ 

    07:30 – 09:00 – Kahvaltı

    09:30 – 12:30 – Panel



                              “İŞÇİ SINIFI, SAVAŞ VE BARIŞ”

    Kolaylaştırıcı:
    Mehmet Beşeli / Birleşik Metal-İş Sendikası

    Konuşmacılar:
    Ayhan Bilgen / Türkiye Barış Meclisi Sözcüsü
    Akın Birdal / DTP Diyarbakır Milletvekili
    Murat Çakır / Avrupa Barış Meclisi Sözcüsü
    Mehmet Doğu / Petrol- İş Sendikası Batman Şube Başkanı
    Musa Servi / Deri- İş Sendikası Genel Başkanı

    13:00 – 14:00 – Öğle Yemeği

    14:30 – 17:30– Değerlendirme Toplantısı

    18:00 – 19:00 – Akşam Yemeği

    19:00- Kapanış Gecesi 

                Tiyatro-Dans:


                      “Üretim ve Dans” / İşçi Dans Topluluğu 

                Sinevizyon:


                         “15- 16 Haziran İşçi Direnişi”

                 Konser:


                       Hakan Yeşilyurt
                       Ezginin Günlüğü

    15 HAZİRAN 2008 / PAZAR 

    07:30 – 09:00 – Kahvaltı

    09:30 – 12:30 – Panel

                              “15–16 HAZİRAN DİRENİŞİ: DÜN BUGÜN YARIN”

    Konuşmacılar:
    Mehmet Karaca (Maden-İş Sendikası Eski Genel Başkanı)
    Çetin Uygur (Dev Maden-Sen Genel Başkanı)

    13:00 – 14:00 – Öğle Yemeği

    14:00 – Kamptan Ayrılış


    Sendikamız, Uluslararası Metal İşçileri Federasyonu IMF ve Avrupa Metal Sendikaları Federasyonu FEM üyesidir.

    Our Union is a member of the IMF, International Metalworkers’ Federation and the FEM, European Metalworkers’ Federation in the Community.









        Ana sayfa


    Birleşİk metal-iŞ Bİrleşİk metal iŞÇİleri sendikasi united metalworkers’ union basin bülteni Genel Merkez

    Indir 41.47 Kb.