bilgiz.org

Bee Movie Eğlenceli Veriler

 • *”Arı gibi düşün.” *”Balına sahip çık.” *”Bu arıyı yabana atmayın.”
 • *”ARI FİLMİ” sadece üçüncü bölümü Türkiye sinemalarında 661 bin 228 kişi tarafından izlenen DREAMWORKS Animasyon Stüdyosu’nun en yeni animasyon başyapıtıdır.
 • Vanessa karakteri: AYSUN TOPAR (İngilizce seslendirmesinde: RENEE ZELLWEGER). Adam karakteri: ÖZGÜR ÖZDURAL
 • Montgomery karakteri: GALİP ERDAL (İngilizce seslendirmesinde: JOHN GOODMAN). Sivrisinek Geyikkan karakteri: CENGİZ KÜÇÜKAYVAZ.
 • Seslendirme Yönetmenleri: SERDAR ÇAKULAR ve FATOŞ CEYLAN. Ses Teknisyeni ve Çeviri: MERT SUBAŞIOĞLU.
 • *Arılar “ARI FİLMİ” haricinde konuşabilselerdi insanlara “Balımızı çalmaktan vazgeçin” derlerdi. • Tarih01.10.2017
  Büyüklüğü12.5 Kb.
  TipiYazı

  Indir 12.5 Kb.


  CEM YILMAZ bugüne kadar ki ilk seslendirmesini “ARI FİLMİ” için yaptı. CEM YILMAZ “ARI FİLMİ 2”yi de seslendirmek istiyor.

  *”Arı gibi düşün.”
  *”Balına sahip çık.”
  *”Bu arıyı yabana atmayın.”
  *14 Aralık 2007’de üçü Türkçe alt yazılı, 131’i Türkçe seslendirilmiş toplam 134 kopyayla Türkiye sinemalarında gösterilmeye başlanacak olan animasyon komedi “ARI FİLMİ”nin yapım bütçesi 150 milyon doları buldu. Türkiye’deki sinema salonlarının neredeyse tamamı UNITED INTERNATIONAL PICTURES Filmcilik’ten CEM YILMAZ ve diğer seçkin sanatçılarımızın seslendirdiği Türkçe seslendirilmiş kopyayı talep etti.
  *CEM YILMAZ “ARI FİLMİ” için filmin seslendirildiği VİPSAŞ STÜDYOLARI’nda, kurgulandıktan sonra yarım saati biraz aşan çok özel bir kamera arkası hazırladı. Bu kamera arkasının ilk bölümünü CEM YILMAZ SESLENDİRMEDEYKEN, ikinci bölümünü ise sorulu cevaplı CEM YILMAZ “ARI FİLMİ” ÖZEL SÖYLEŞİSİ oluşturuyor. CEM YILMAZ “ARI FİLMİ”ne çocukların, gençlerin ve her yaştan yetişkinlerin çok büyük ilgi göstereceğine ve filmden çok memnun kalacağına inanıyor. CEM YILMAZ “ARI FİLMİ 2”yi de seslendirmek istiyor.
  *”ARI FİLMİ” sadece üçüncü bölümü Türkiye sinemalarında 661 bin 228 kişi tarafından izlenen DREAMWORKS Animasyon Stüdyosu’nun en yeni animasyon başyapıtıdır.

  *”ARI FİLMİ”nin başlıca seslendirme sanatçıları aşagıda bilginize sunulur:
  Arı Barry B. Benson karakteri: CEM YILMAZ

  (İngilizce seslendirmesinde: JERRY SEINFELD).
  Vanessa karakteri: AYSUN TOPAR

  (İngilizce seslendirmesinde: RENEE ZELLWEGER).
  Adam karakteri: ÖZGÜR ÖZDURAL

  (İngilizce seslendirmesinde: MATTHEW BRODERICK).
  Ken karakteri: YETKİN DİKİNCİLER

  (İngilizce seslendirmesinde: PATRICK WARBURTON).
  Montgomery karakteri: GALİP ERDAL

  (İngilizce seslendirmesinde: JOHN GOODMAN).
  Sivrisinek Geyikkan karakteri: CENGİZ KÜÇÜKAYVAZ.
  Şarkıcı ve film yıldızı Sting karakteri: SUNGUN BABACAN
  Benson Ailesi: AYDOĞAN TEMEL ve BETÜL ARIM.
  Seslendirme Stüdyosu: VİPSAŞ
  Seslendirme Yönetmenleri: SERDAR ÇAKULAR ve FATOŞ CEYLAN.
  Ses Teknisyeni ve Çeviri: MERT SUBAŞIOĞLU.
  *Kovandan belanın kucağına uçan bir arının son derece eğlenceli serüvenlerini konu alan ”Arı Filmi”nin senaryosu ikibuçuk yılda yazıldı. Filmin kare kare üretilmesi için dört yıl harcandı.
  *”Arı Filmi” dünya TV tarihine sitcom (durum komedisi) dehası olarak adını altın harflerle yazdıran ve ömrü boyunca arılara ilgi duyan Jerry Seinfeld’in bir fikrinden doğdu. Jerry Seinfeld’i bir sinema filminde çalışmaya ikna etme çabaları 13 yıl sürdü. Jerry Seinfeld “Seinfeld” dizisini devam ettirmesi için bölüm başına 5 milyon dolar ücreti bile reddetti. Jerry Seinfeld “Arı Filmi”nin her aşamasına tek yetkili olarak imzasını attı.
  *Arılar dünya üzerinde 27 milyon yıldır varolma mücadelesi veriyor. Yirmi bin kadar arı türü var. Arılar en fazla 55 gün yaşıyor. Bir arı ömrü boyunca en fazla bir çay kaşığının 12’de biri kadar bal üretebiliyor. Erkek arıda birleşik göz sekiz binden fazla basit gözün birleşmesinden meydana geliyor.
  *Arılar “ARI FİLMİ” haricinde konuşabilselerdi insanlara “Balımızı çalmaktan vazgeçin” derlerdi.
  *Erkek arılarla kraliçe arılar çiftleşirken kraliçe arı erkek arının kromozomlarını alır ve iğnesiyle erkek arıya zarar verir ve erkek arı ölür.
  *Tükettiğimiz besinlerin üçte biri arıların çiçekleri polenlemesi sonucu soframıza gelebiliyor. Bu yıl içinde dünyanın birçok yerinden arıların kaybolduğuna dair haberler geldi ve bilim adamları bu haberleri gezegenimizin son kullanma tarihi yaklaşıyor şeklinde yorumladı.
      Ana sayfa


  Bee Movie Eğlenceli Veriler

  Indir 12.5 Kb.