bilgiz.org

Bau münih 2017’ den izlenimler Akıllı teknoloji için akıllı bina kontrolü Yeni bina otomasyon sistemi geze cockpit: konfor, güvenlik ve verimlilik

 • Kompleks kapı taleplerine yönelik ürün tarayıcısına dayalı uygulama
 • Şimşek hızında reaksiyonlar için doğru yazılım
 • Basın iletişim
 • GEZE HAKKINDA • Tarih29.06.2017
  Büyüklüğü19.12 Kb.

  Indir 19.12 Kb.
  BAU Münih 2017’ den izlenimler
  Akıllı teknoloji için akıllı bina kontrolü

  Yeni bina otomasyon sistemi GEZE Cockpit: konfor, güvenlik ve verimlilik
  İş ve yaşam alanlarında, operasyon binalarında verimli, güvenli ve sürdürülebilir şekilde konforu artırır. Yeni GEZE Cockpit bina otomasyon sistemi sayesinde, kapı ve pencere bulunan alanlardaki otomatik sistem bileşenleri, GEZE güvenlik teknolojisi ve diğer üreticilerle ağ oluşturabilmekte, merkezden kontrol edilebilmekte ve hassas bir şekilde izlenebilmektedir. Bina otomasyonunda en yaygın iletişim standardı olan BACnet birlikte çalışabilirliği sayesinde işini yapar. GEZE Cockpit bağımsız bir bina otomasyon sistemi olarak kullanılabilir veya üst sınıf bina kontrol sistemine entegre edilebilir.

  Kompleks kapı taleplerine yönelik ürün tarayıcısına dayalı uygulama

  GEZE Cockpit, özellikle, otomatik kapı ve pencerelerin işletim ve koruma taleplerinin günün saatine göre değiştiği etkinlik merkezleri, hastaneler, laboratuvarlar, büro binaları veya büyük mağazalar gibi işlevsel binalar için önerilmektedir. Örneğin, çok fonksiyonlu kapılar gündüz farklı işletim modlarında ('sürekli açık', 'otomatik', mağaza kapatma') ve geceleyin güvenli kaçış ve kurtarma yolu kapıları olarak çalıştırılıyorsa, GEZE Cockpit ağı, kapıların izlenip, çalıştırılmasını sağlar ve işletim modunu veya zaman kontrollü fonksiyonları uzaktan değiştirebilir. İstenmeyen kapı yönetimi, alarmlar ve aksaklıklar hızlı ve rahat bir şekilde saptanabilir ve derhal tedbir alınabilir.


  Fotoğraflar: GEZE GmbH


  Şimşek hızında reaksiyonlar için doğru yazılım

  GEZE Cockpit sayesinde, aralarında döner ve kayar kapı sistemleri, kaçış yolu ve acil çıkış kapısı koruma sistemleri, pencereler ve pencere grupları, elektrikli kilit veya kilit motorlarının bulunduğu maksimum 62 GEZE ürünü ağa bağlanabilmektedir. GEZE ağının merkezi BACnet bina kontrolörüdür ve bu kontrolör farklı GEZE yazılım paketleriyle birlikte yüklenebilir. GEZE Cockpit BASIC konfigürasyon yazılımı, sistemi üst sınıf bina kontrol sistemine entegre etmek için önceden yüklenir. Temel paket, temel ayarların yanı sıra (örn. ağ ayarları, kullanıcı yönetimi, cihaz ve bina konfigürasyonu, veri koruma), tüm bağlı kapı ve pencerelerin bina içinde esas konumlarında doğrulanmasını ve görüntülenmesini sağlar.


  GEZE Cockpit VISU ve GEZE Cockpit VISU+ yazılım paketleri sayesinde, GEZE Cockpit bağımsız bir bina otomasyon sistemi olarak kullanılabilmektedir:
  Ayrıca, GEZE Cockpit VISU paketi ile kapı ve pencerelerin mevcut durumu ve işlevsellikleri tek bakışta bir grafik arayüzüne kaydedilebilir ve böylece koşullar tek bir tuşa basılarak değiştirilebilir. Sözde görüntülerin oluşumu, birçok cihazın ister tek bir tuşla, ister zaman kontrollü bir şekilde aynı anda çalıştırılmasını sağlar.
  GEZE Cockpit VISU+ paket kullanıcıların izleme fonksiyonlarını ve alarmları e-postayla bildirilmesi konusunda ayrı ayrı konfigüre etmelerini sağlar.’E-posta hizmeti' tüm kapı ve pencerelerin görsel denetim olmaksızın izlenebilmesini sağlar. Tesis yöneticileri ve güvenlik personeli için büyük avantaj - büyük bir mağazada bir çıkış kapısının acil düğmesine basılması, geceleyin bir huzur evi kapısının yetkisi olmayan bir kişi tarafından açılması veya bir kamu binasındaki kapının akşam kapatıldıktan sonra kilitlenmemesi gibi durumlarda söz konusu kişiler durum değişiklikleri, alarmlar veya herhangi bir alandaki arızalar konusunda bilgilendirilebilir ve anında harekete geçebilirler.
  GEZE Cockpit ile ilgili yazılım uygulamaları tarayıcı tabanlıdır; böylece söz konusu bilgilere IP'si olan; PC, tablet veya akıllı telefon gibi herhangi bir cihaz ile erişilebilir. GEZE Cockpit ile entegre kapı ve pencereler arasındaki veri alışverişi, IO 420 BACnet arayüz modülüyle gerçekleştirilir.


  Basın iletişim:

  Julia Graf

  Tel.: +49 (0)7152 203-505

  j.graf@geze.com

  Faks: +49 (0)7152 203-237

  GEZE GmbH

  Reinhold-Vöster-Str. 21-29

  D-71229 Leonberg

  www.geze.com


  GEZE HAKKINDA

  GEZE markası, ürünlerde, üretimde ve servis hizmetlerinde yenilik ve en yüksek kalite anlamına gelir. GEZE markası dünya pazarı öncülerindendir ve kapı, pencere ve güvenlik teknolojisi ile ilgili olan ürün ve sistemlerde dünya çapında güvenilir bir iş ortağıdır. GEZE firması bir binadaki taleplerin nasıl olması gerektiğini bilir ve en uygun çözümleri gerçekleştirerek fonksiyonelliği, güvenliği ve konforu tasarımla birleştirir. GEZE kapı kapatıcıları sayısız teknik ve optik imkanlar sunar. Her gün milyonlarca insan kapıların üzerinde duran TS 5000 model kapı kapatıcıları ile donatılmış kapılardan geçmekte ve örneğin Slimdrive programlı otomatik kapı sistemlerinin konforunu yaşamaktadır. Bariyersiz kapı ve pencere sistemleri sadece hareket engelli olan insanlara yüksek konfor sağlamaz. Tasarım sürme sistemleri ile ilgili cam sistemleri ve metal parça çözümleri estetik olarak mükemmeldir. GEZE ayrıca, pencere ve havalandırma tekniği kapsamında da geniş bir ürün programı sunar. Yangına karşı koruma ile ilgili olarak, kapı sistemlerinde komple "akıllı" duman ve ısı çekiş çözümleri (RWA) ve emme havası çözümleri olarak kapsamlı bir çeşitlilik mevcuttur. GEZE emniyet tekniği; kaçış ve kurtarma çözümlerini, kilit teknolojisini ve giriş kontrol sistemlerini kapsar. GEZE bina yönetim sistemi, tüm bina tekniğine bir genel bakış sağlar. GEZE kendine ait sistem yeteneği sayesinde, her bir fonksiyon ve güvenlik taleplerini akıllı bir sistem içinde bağlayan uygun sistem çözümleri gerçekleştirir. GEZE firmasının ürün çözümleri çok kez tanınmıştır ve dünyadaki saygın yapılarda bulunmaktadır. Kuruluşun 27'si yurt dışında olmak üzere 31 alt kuruluşundaki esnek ve yüksek derecede verimli işletme ve servis ağı kapsamında yaklaşık 2600 çalışanı vardır. 2013/2014 mali yılında 344 milyon Euro'dan fazla bir ciro elde edilmiştir.  www.geze.com


      Ana sayfa


  Bau münih 2017’ den izlenimler Akıllı teknoloji için akıllı bina kontrolü Yeni bina otomasyon sistemi geze cockpit: konfor, güvenlik ve verimlilik

  Indir 19.12 Kb.