bilgiz.org

Aksa Akrilik’in web sitesi yenilendi Aksa Akrilik’in kurumsal web sitesi olan

 • Aksa Akrilik Hakkında
 • Ayrıntılı bilgi için • Tarih03.07.2017
  Büyüklüğü9.24 Kb.

  Indir 9.24 Kb.

  Aksa Akrilik’in web sitesi yenilendi

  Aksa Akrilik’in kurumsal web sitesi olan www.aksa.com.tr modern tasarımıyla hayata geçirildi. Ziyaretçilerin Aksa Akrilik hakkında her türlü bilgiye kolayca ve hızlıca ulaşabilecekleri yeni web sitesinde, Aksa Akrilik’in hayata geçirdiği projeler, elyaf çeşitleri ve kullanım alanları ile ilgili detaylı bilginin yanı sıra yatırımcı ilişkileri konusunda da gerekli tüm bilgiler yer alıyor.

  Müşterilerine ve iş ortaklarına her konuda kolaylık sağlamayı ve müşteri memnuniyetini hedef alan çalışmalar gerçekleştiren Aksa Akrilik, hızlı ve kolay dolaşım özelliği olan yeni web sitesi sayesinde ziyaretçilerinin içeriklere, akıcı ve modern bir şekilde erişebilmelerini sağlıyor.

  Tasarım ve geliştirme çalışmalarından sonra ziyaretçilerinin beğenisine sunulan Aksa Akrilik web sitesi, yüksek müşteri memnuniyeti hedefi doğrultusunda yenilikçi çözümler sunacak şekilde tasarlandı. Yüksek teknolojik alt yapıya sahip olan www.aksa.com.tr,  Internet Explorer, Firefox, Google Chrome, Safari gibi tarayıcıların yanı sıra Android yazılımlı cihazlar, iPad, iPhone, ve BlackBerry’lerle de tamamen uyumlu olarak geliştirildi.
  Aksa Akrilik Hakkında:

  Akkök Şirketler Grubu'na bağlı olan AKSA Akrilik Kimya Sanayii A.Ş. Türkiye’nin akrilik elyaf ihtiyacını karşılamak üzere, 1971’de Yalova'daki fabrikasında üretime başladı. AKSA, yaklaşık 370 bin metrekarelik bir alanda kurulu dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisidir. Operasyonel mükemmeliyeti en yüksek düzeye taşımak amacı ile teknolojiye yatırım yapmak ve akrilik elyaf için sürdürülebilir, kârlı, yeni kullanım alanları yaratmak vizyonuyla yola çıkan AKSA, yıllar içerisinde gerçekleştirilen yeni teknoloji ve modernizasyon yatırımlarıyla yıllık 308.000 ton akrilik elyaf üretim kapasitesine ulaşmıştır. Bu üretim miktarı, Türkiye'deki akrilik elyaf üretiminin yaklaşık %67’sini, dünyadaki akrilik elyaf pazarının ise yaklaşık %16’sını oluşturmaktadır. Bu oran Türkiye’yi Çin’den sonra dünyanın en büyük ikinci akrilik elyaf üretici ülkesi konumuna taşımıştır.


  Kendi teknolojisini yaratan ve bunu prensip haline getiren AKSA, 2006 yılında yatırım kararı alınan karbon elyafı da %100 Türk mühendislerinin eseri olarak üretmiştir. Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş ile dünyaca ünlü The Dow Chemical Company firmasının iştiraki Dow Europe Holdings B.V., karbon elyaf ve karbon elyaf esaslı ürünlerin üretimi ve dünya çapında pazarlanması için 2011 yılında bir ön anlaşma imzalamışlardır. Ön anlaşma sonrasında ise “The Dow Chemical Company (NYSE:Dow)” firmasının tamamına sahip olduğu iştiraki Dow Europe Holdings B.V. ve dünya akrilik elyaf sektörünün lider şirketi Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş. (BİST:AKSA) yeni ortak girişimde bulunarak, DowAksa Advanced Composites Holdings B.V. için nihai anlaşmayı imzalamışlardır.
  DowAksa Advanced Composites Holdings B.V.’de Aksa ve Dow Europe Holdings B.V. yüzde 50’lik hisseye sahiptir. Modernizasyon, verimlilik, operasyonel, mükemmeliyet ve sadeleşme stratejileri doğrultusunda Aksa Akrilik, yüzde 100 iştiraki olan Ak-Tops’u 2013 yılında tüm faaliyetleriyle birlikte devralmak suretiyle birleşme çalışmalarını tamamladı. Aksa Akrilik, bu birleşme ile dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisi olarak sektöründeki konumunu daha da güçlendirmeyi hedefliyor.
  Ayrıntılı bilgi için:

  Nazan Ergülen Şarman

  Grup 7 İletişim Danışmanlığı

  0212 292 13 13 / nsarman@grup7.com.tr

      Ana sayfa


  Aksa Akrilik’in web sitesi yenilendi Aksa Akrilik’in kurumsal web sitesi olan

  Indir 9.24 Kb.