bilgiz.org

Akıllı evlerin güvenliğinde zayıf halka Akıllı tv’ler mi

 • Akıllı evlerin güvenliğinde zayıf halka Akıllı TV’ler mi Trend Micro uzmanları akıllı TV’lerde meydana gelebilecek güvenlik açıklarına karşı kullanıcıları uyarıyor.
 • Trend Micro uzmanları saldırıdan korunabilmek için şunları öneriyor
 • Trend Micro hakkında • Tarih02.07.2017
  Büyüklüğü10.17 Kb.

  Indir 10.17 Kb.


  Basın Bülteni

  20.01.2016

  Ayrıntılı bilgi için:

  Alp Yaşar Terlemez

  Caretta İletişim

  0216 470 93 43  alpt@carettailetisim.com


  Akıllı evlerin güvenliğinde zayıf halka Akıllı TV’ler mi?
  Trend Micro uzmanları akıllı TV’lerde meydana gelebilecek güvenlik açıklarına karşı kullanıcıları uyarıyor.
  Nesnelerin İnterneti teknolojisi yaygınlaştıkça, akıllı evler gittikçe yaygın hale gelmeye başladı. Bu teknolojiler sayesinde evdeki tüm cihazlar birbiriyle konuşabilmenin yanında siz evde yokken akıllı telefonunuz aracılığıyla sizinle de iletişim kurabiliyor. Bu sayede artık evin dışında da olsanız birçok cihazı yönetebiliyorsunuz. Nesnelerin bağlantılı hale gelmesi ve birçok yeni uç noktanın ekosisteme eklenmesiyle birlikte saldırı alanı da genişliyor. İnternet ve veri güvenliğinde 26 yıllık tecrübesiyle küresel çözüm sağlayıcı Trend Micro, akıllı evlerin en önemli bileşenlerinden olan akıllı TV’lere yönelik bir güvenlik açığına karşı kullanıcıları uyarıyor.
  Birçok kullanıcının evinde bulunan akıllı TV’ler artık pasif birer TV olmanın ötesine geçerek Android gibi uygulamaları da çalıştırabilecek kapasiteyi barındırıyorlar. Fakat bu gibi özellikler de birçok riski beraberinde getiriyor. Trend Micro’nun yaptığı araştırmalara göre Android 5.0 Lollipop sürümünden daha önceki sürümleri kullanan akıllı TV’lerde ANDROIDOS_ROOTSTV.A isimli bir güvenlik açığına rastladı. Bu güvenlik açığı özellikle cihazları root yapmak için kullanılan Android uygulamalarıyla birlikte ortaya çıkıyor.
  Android’in 5.0 Lollipop versiyonundan daha eski bir sürüme sahip akıllı TV kullananlar eğer içinde zararlı yazılım bulunan bir uygulamayı indirip çalıştırırlarsa bahsi geçen güvenlik açığı meydana çıkıyor. Eğer cihaz rootlanmış durumdaysa erişim izinlerinin çoğu aktif olacağından saldırganların bu açığı kullanarak cihaza birçok farklı zararlı uygulama ve yazılım yüklemesi de mümkün oluyor. Akıllı TV’nin evdeki diğer cihazlarla bağlantısı varsa mevcut saldırı bu noktalara kadar genişletilebiliyor.
  Trend Micro uzmanları saldırıdan korunabilmek için şunları öneriyor:

  • Akıllı TV’nizin işletim sistemini güncel tutun.

  • Android cihazlarınıza root işlemini uygulamayın.

  • Bir güvenlik yazılımı kullanın.

  • Üçüncü parti uygulama marketlerden uygulama indirmeyin.  Trend Micro hakkında:

  Global pazarda bulut güvenliği konusunda lider Japon firması Trend Micro (TSE: 4704), iş dünyası ve tüketiciler için içerik güvenliği ve tehdit yönetimi çözümleri ile dijital bilgi paylaşımında daha güvenli bir dünya yaratır. Sunucu güvenliği konusundaki 25. yılına ulaşan, öncülüğü ve deneyimi ile müşterileri ve iş ortaklarının istemci, sunucu ve bulut bazlı güvenlik konusundaki güvenlik ihtiyaçlarını, yeni tehditleri daha hızlı şekilde durdurarak ve fiziksel, sanal ve bulut ortamlarındaki datayı koruyarak sağlar. Trend Micro’nun Trend Micro™, Smart Protection Network™ ve dünya genelindeki 1000’in üzerinde tehdit uzmanı ile desteklenen bulut güvenliği altyapısı, endüstri lideri bulut bilişim güvenlik teknolojisi, ürünler ve servisler sayesinde tehditler internet üzerinde daha gelişme aşamasındayken durdurulur.


      Ana sayfa


  Akıllı evlerin güvenliğinde zayıf halka Akıllı tv’ler mi

  Indir 10.17 Kb.