bilgiz.org

AirTies rt-110 web arayüZÜ İle kurulum

 • Adım 1
 • AirTies CD ADSL KOLAY KURULUM Adım 1
 • Adım 3
 • Adım 4
 • Adım 5 • Tarih28.12.2017
  Büyüklüğü19 Kb.
  TipiYazı

  Indir 19 Kb.


  AirTies RT-110 WEB ARAYÜZÜ İLE KURULUM

  Bilgisayarınızda bulunan herhangi bir web tarayıcısı ile (Internet Explorer, Netscape Navigator, v.s) cihaza erişip gerekli ayarları yapabilirsiniz. Yazılım ayarlarını yapmadan önce RT-110'un güç adaptörünü prize takınız ve cihazın kutusundan çıkan Ethernet kablosu ile bilgisayarınızın Ethernet çıkışını RT-110'un arka panelindeki Ethernet çıkışlarından herhangi birine bağlayınız. Daha sonra RT-110'u arka paneldeki açma/kapama anahtarından çalıştırınız ve cihazın yüklemesi için 30 saniye kadar bekledikten sonra bilgisayarınızı çalıştırınız.
  Adım 1:

  Bilgisayarınızda Internet Explorer yada Netscape programını çalıştırın.

  Adım 2:

  Adres kısmına cihazınızın IP adresi olan 192.168.2.1 adresini girin.


  Adım 3:

  Karşınıza cihazın web arayüzü gelecektir. Kullanıcı adı ve şifreyi boş geçerek LOGIN i tıklayınız. Eğer bağlantı sağlanamıyorsa bilgisayarınızın ayarları daha önceden değiştirilmiş olabilir. Bu dokümanın 6'ıncı bölümü olan Sorunların giderilmesi kısmındaki ilk problemin çözümünde anlatılan TCP/IP ayarlarını tamamladıktan sonra RT-110'in ayarlarını yapabilirsiniz.  Adım 4:

  Karşınıza gelen ekranın sol üst köşesindeki SETUP WIZARD'ı tıklayınız. ADSL hattınızı taktığınızı kontrol etmenizi söyleyen ekran gelecektir. Kuruluma devam etmek için NEXT'I tıklayınız.


  Adım 5:

  Cihazınız, ön tanımlı olarak size sunulduğu için, bu sayfada gördüğünüz bilgiler Turk Telekom'un ADSL ağına uygun olarak ayarlanmıştır. Eğer ADSL servisiniz Türk Telekom'dan sağlanıyorsa sadece kullanıcı adı ve şifreyi girmeniz yeterlidir. Eğer farkı bir kuruluş ise Protokol, Encapsulation, VPI/VCI, kullanıcı adı ve şifre gibi bilgileri Servis sağlayıcınızdan öğrenip buraya girmeniz gerekmektedir.

  Adım 6:

  Confirm sayfasında yapılan ayarları görebilirsiniz. NEXT i tıklayıp yaptığınız değişikliklerin kaydedilmesini sağlayınız.  Tebrikler!
  Kurulum ayarlarını tamamladınız. RT-110'un ön panelindeki ADSL ve PPP ışıkları sürekli yeşil yanıncaya kadar bekleyiniz. Bu ışıklar yeşil yanıyorsa Internet bağlantınız sağlanmış demektir.

  AirTies CD ADSL KOLAY KURULUM

  Adım 1:

  Yazılım ayarlarını yapmadan önce RT-110'un güç adaptörünü prize takınız ve cihazın kutusundan çıkan Ethernet kablosu ile bilgisayarınızın Ethernet çıkışını RT-110'un arka panelindeki Ethernet çıkışlarından herhangi birine bağlayınız. Daha sonra RT-110'un yüklemesi için 30 saniye kadar bekledikten sonra bilgisayarınızı çalıştırınız.

  Adım 2:

  Bilgisayarınız açıldıktan sonra RT-110'un kutusundan çıkan Kolay Kurulum CD'sini CD sürücüsüne yerleştiriniz. AirTies ADSL Hizmet Programı otomatik olarak yüklenmeye başlayacaktır. İlk olarak aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir, "İleri>" butonunu tıklayarak kuruluma devam ediniz.  Adım 3:

  ADSL servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifreyi belirtilen yerlere giriniz. Kablosuz ağınıza vermek istediğiniz adı değiştirip "Kaydet" tuşuna tıklayınız.


  Adım 4:


  Bilgileriniz RT-110'a kaydedildikten sonra AirTies ADSL Hizmet programı tamamlanacaktır. "Son" tuşuna tıklayarak kurulumu bitirip programı başlatınız.
  Adım 5:


  AirTies ADSL hizmet programı RT-110'a yeniden bağlanarak size modemin durumu hakkında bilgiler verecektir.
  Adım 6:

  Internet’e bağlantı sağlandıktan sonra yukarıdaki bilgileri göreceksiniz. Test sayfasına tıklayarak bilgisayarınızdan Internet’e kadar uzanan bütün bağlantıları otomatik olarak kontrol ettirebilirsiniz.      Ana sayfa


  AirTies rt-110 web arayüZÜ İle kurulum

  Indir 19 Kb.